مطالب سئو سایت را که در گولکسا مشاهده می کنید، جهت کمک رسانی به هم میهنان در بالابردن سطح دانش و کسب رتبه بهتر در سایت های گوگل و الکسا می باشد.

 

خیلی لازم نمی بینم که مطالب سئو را بصورت سلسه مراتبی و یک نظم دقیق و کتاب گونه درج کنم، چرا که این دانش، در کل مبتنی بر هوش مصنوعی و هوش جمعی است، لذا افرادی که با این فن سر و کار دارند می بایست حتما با مباحث پایه ای در دنیای مجازی آشنا بوده و بیشتر دانش روز خود را بالا ببرند.

نتیجه اینکه مباحث سئو را جدا گونه مطرح می نمایم تا افراد بتوانند طبق نیاز خود و نقاط ضعفشان از آن بهره ببرند.

 

در کل مباحث سئو را که در سایت قرار می دهم به دو دسته کلی تقسیم می کنم.

1 سئو برای نتایج گوگل

2. سئو و یا روش کسب رتبه بهتر در الکسا

 

نکته ای که خیلی مهمه این است که نمودار های رشد نتایج گوگل با الکسا هماهنگ می باشد اما نه بطور قاطع یعنی اینکه رشد در گوگل موجب رشد در الکسا می شود و برعکس اما نه بطور قطع و 100%.

 

بنابر این نتیجه می گیریم اگر کسی در گوگل و در جایی که کلمات سرچ نسبتا بالایی دارند (مثلا کلمه فوتبال و یا خانه)، جایگاه بالا و خوبی بدست آورد، قاعدتا در الکسا رتبه خوبی بدست می آورد.

و البته این جایگاه (الکسا) نه برای جایگاه بالا در گوگل است، بلکه به خاطر بازدید هایی است که از آن طریق سایت بدست می آورد.

پس باید به سراغ راهی باشیم که در گوگل بالا برویم، چرا که همه مخاطبان نیز از آن طریق ما را پیدا می کنند.

هرچند برخی معتقد هستند می توان مسیر برعکس را رفت، یعنی اینکه در الکسا رتبه خوب بدست آورند تا سریع تر در گوگل به جایگاهی خوب دست یابند. گاها هم نیز این اتفاق می افتد اما بسیار کار خطرناکی است چرا که در این مسیر صاحب سایت مجبور به استفاده از راه های نا سالمی می گردد که هر لحظه ممکن است به همین دلیل گوگل آن را اسپم تشخیص داده و خسارات جبران ناپذیری به بار آورد.

برخی می پرسند و می خواهند بدانند منظور از راه های ناسالم چیست؟ در پاسخ باید بگم که تزریق ip به هر روش ممکن چه کنترل شده و چه غیر هوشمندانه قابل رسد کردن می باشد و این ها همان راه های ناسالم ذکر شده در بالا بود.

نمونه ای از آخرین کارهای ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر ربات نیستی جواب بده *

پشتیبانی سایت سئو سایت

خدمات سایت

سئو

خدمات سایت

پشتیبانی سایت سئو سایت خدمات سایت