در اینجا قصد دارم با موضوع ساخت برگه Rss Feed به صورت حرفه ای آموزشی مفید برای دوستان قرار بدم

آموزش ساخت برگه Rss feed

خوب در ابتدا مثل همیشه تو چند خط با این موضوع آشنا میشیم و بعد هم میریم سراغ ساخت Rss feed

صاحبان و بهتر بگم مدیران سایت، عنوان ها و شرح مختصری از مطالب تازه منتشر شده در سایت خود را در یک فایل xml ذخیره می کنند و سپس در صفحات سایت خود، به این فایل لینک می دهند تا کاربران به آن دسترسی داشته باشند. به این فایل، RSS feed گفته می شود و از طریق آن، کاربران می توانند از جدیدترین مطالب منتشر شده در سایت ها، اطلاع پیدا کنند. سیستم ها و نرم افزارهایی وجود دارند که آدرس فایل RSS feed سایت ها را از کاربر دریافت کرده و سپس به طور خودکار به آن فایل سر می زنند و وقتی از تغییرات جدید در آن فایل (مطالب جدید در فایل) مطلع شوند، به کاربر خبر می دهند. بنابراین کاربر تنها کافی است که آدرس RSS feed های سایت های مورد علاقه خود را به این نرم افزارها بدهد تا از مطالب جدید، باخبر شود و دیگر نیازی ندارد که هر روز به آن سایت ها سر بزند.

معمولا مرورگرهای اینترنت نیز امکاناتی را برای خواندن و یا چک کردن به روزرسانی RSS feed ، فراهم می کنند، بنابراین ممکن است که حتی به نرم افزار خاصی هم نیاز نداشته باشید و همان مرورگر شما، کافی باشد.

اکنون قصد داریم که چگونگی ساخت RSS feed برای سایت را شرح بدهیم. همان طور که قبلا گفتیم، RSS feed به صورت یک فایل xml می باشد. بنابراین یک فایل با نام انتخابی rss.xml می سازیم که دارای ساختار کلی زیر باشد :

<?xml version=”1.0″ ?>
<rss version=”2.0″>
<channel>
<title>کلیدستان</title>
<link>http://www.kelidestan.com</link>
<description>کلید درهای بسته را در کلیدستان بیابید</description>
<image>
<url>http://www.kelidestan.com/kelidestan.gif</url>
<link>http://www.kelidestan.com/index.php</link>
</image>
<item>
<title>عنوان مبحث</title>
<link>http://www.kelidestan.com/subject-2.html</link>
<description>توضیحات مبحث</description>
</item>
<item>
<title>عنوان مبحث</title>
<link>http://www.kelidestan.com/subject-1.html</link>
<description>توضیحات مبحث</description>
</item>
</channel>
</rss>

شما از همین ساختار می توانید استفاده کنید. بعد از تگ شروع channel ، در بین تگ های title ، عنوان کلی سایت را بنویسید. در بین تگ های link که بعد از آن آمده است، آدرس صفحه اصلی سایت را بنویسید. سپس در بین تگ های description که بعد از آن آمده است، توضیحاتی در مورد سایت بنویسید. در بین تگ های image ، اطلاعات مربوط به تصویر سایت (نماد سایت) را درج می کنیم. این چهار بخش، مربوط به کل سایت بود، اما اکنون باید مطالب جدید که در سایت منتشر شده است را ذکر کنیم، برای این منظور، از تگ های item استفاده می شود. یعنی برای هر مبحث جدید، باید یک تگ item بسازیم و اطلاعات مربوط به مبحث را، در آن بنویسیم.

درون هر تگ item ، باید عنوان مبحث را بین تگ های title ، لینک صفحه مبحث را در بین تگ های link و توضیحات مربوط به مبحث را در بین تگ های description قرار بدهیم.

پس از ساخت فایل rss.xml ، آن را در فولدر اصلی سایت خود قرار بدهید و سپس در صفحات سایت خود به آن لینک بدهید.

و در نهایت برای نمایش این قسمت میشه از یه تصویر با سایز کوچک و نشان rss استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر ربات نیستی جواب بده *

پشتیبانی سایت سئو سایت

خدمات سایت

سئو

خدمات سایت

پشتیبانی سایت سئو سایت خدمات سایت