آموزش طراحی حرفه ای قالب وردپرس(۱)

مقدمه

با سلام خدمت دوستان عزیز، امیدوارم که حالتون خوب باشه، در این سری از آموزش ها، طراحی قالب وردپرس را خواهید آموخت. همانطور که می دانید وردپرس یکی از معروف ترین سیستم های مدیریت محتواست که آشنایی با آن یکی از مهمترین پیش نیازها جهت فعالیت در زمینه وب است. ما در این سری خواهیم آموخت که چگونه یک قالب وردپرس را طراحی کنیم، تا بتوان با استفاده از آن مطالبمان را منتشر و در اختیار بازدید کننده قرار دهیم. طرح قالب ما قالبی خواهد بود که در سری آموزشی طراحی قالب html طراحی کردیم. پس در این آموزش بیشتر با کدهای php و توابع وردپرس سروکار خواهیم داشت و کدهای html و css کمتری خواهیم نوشت.

پیشنیازها

1.سرور محلی (localhost)

منظور از سرور محلی ، کامپیوتر خودتونه که مثلا برای جلوگیری از خرید هاست پیشنهاد میشه(اما من خودم اغلب هاست میخرم)

همانطور که می دانید سیستم وردپرس با استفاده از زبان php نوشته شده است پس برای نصب وردپرس نیاز به وب سرور آپاچی(Apache)، بانک اطلاعاتی مای اس کیو ال (Mysql)  و مفسر زبان PHP داریم درضمن نیاز داریم که این کار را بر روی کامپیوتر شخصی و بدون نیاز به سرور واقعی انجام دهیم پس برای اینکه کارمان راحت تر باشد از نرم افزار wamp یا xampp استفاده می کنیم.

2.سیستم وردپرس (wordpress)

پیشنیاز دوم سیستم وردپرس است، شما باید نسخه ای از سیستم وردپرس را نیز بر روی لوکال نصب کنید تا بتوانید قالب را بر روی آن تست کنید.درضمن حتما باید تجربه کار با این سیستم را داشته باشید،

طریقه نصب سیستم ورپرس

3.PHP

آیا آشنایی با php ضروری است؟! آشنایی با php مزیت بسیار بزرگی در این مرحله محسوب می شود.(اما اگر که خواندن انگلیسی هم بلد باشید می توانید گلیم خود را از آب بیرون بکشید و کمک کم راه بیوفتید) خوشبختانه آموزش php هم بر روی سایت قرار دارد. آشنایی با اصول آن می تواند کار شما را به مراتب راحت تر کند.

پیش نیازهای بعدی، پیش نیازهای عمومی طراحی هر قالبی هستند:

  مرورگر وب

  ویرایشگر متن(مثل برنامه Note++)

  آشنایی با html

  آشنایی با css

که توضیح خاصی در مورد آن ها نخواهیم داد.

از لینک زیر نیز می توانید قالب htmlای که در سری آموزشی طراحی قالب html طراحی کردیم را دانلود کنید، چونکه اساس کار ما این قالب خواهد بود.

خب پس تا جلسه آینده امیدوارم این پیش نیازها رو آماده کرده باشید (نصب سرور مجازی – نصب وردپرس) تا در جلسه بعدی کارمان را شروع کنیم!

اگر سوالی داشتین در پایین هر مطلب میتونید مطرح کنید و یا کافیه ایمیل بزنید.

در ضمن سعی دارم کل این آموزش رو تو 6 یا 7 جلسه خدمت دوستان ارائه کنم

نمونه ای از آخرین کارهای ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر ربات نیستی جواب بده *

پشتیبانی سایت سئو سایت

خدمات سایت

سئو

خدمات سایت

پشتیبانی سایت سئو سایت خدمات سایت