الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست

خوب در ابتدا لازم است بدانیم خود الگوریتم جستجو چیست و بعد به سراغ مرغ مگس خوار برویم

الگوریتم جستجوی گوگل چیست؟

در حقیقت یک اصطلاح فنی است و کدها و دستوراتی است که بوسیله آن گوگل اطلاعات جمع آوری شده را دسته بندی و متناسب با جستجوی صورت گرفته و عوامل مختلف پاسخی مناسب به کاربر ارائه می دهد، (این در حقیقت پایه و اساس کار گوگل است و هر روز در حال بهبود می باشد)

خوب این کدها و الگوریتم ها نام هایی متفاوت دارند که در این آموزش ما به یکی از آنها که مرغ مگس خوار است پرداخته ایم.

Trochilidae algorithm google

Hummingbird Means for Content

مرغ مگس خوار چیست؟

نام یکی از الگوریتم های اصلی جستجوی گوگل است. که هسته ی اصلی مرتب سازی داده ها را تشکیل می دهد، که البته این الگوریتم در سال 2001 آمد و به نوعی یکی از عوامل موفقیت گوگل نیز به شمار می رود و این را اضافه می کنم که قبل از آن نیز الگوریتم ساده تری به نام page rank وجود داشت.

آیا دیگر الگوریتم “رتبه صفحه” یا همان پیج رنک از بین رفته است؟

گوگل همیشه گفته است که خیر و در رسانه ها نیز می گوید: “رتبه صفحه” یکی از ۲۰۰ اجزاء عمده که در دستور کار الگوریتم مرغ مگس خوار که به نوعی اصلی ترین الگوریتم جستجو می باشد به کار رفته است. مرغ مگس خوار با مشاهده رتبه صفحه (که لینک های آن صفحه چقدرحائز اهمیت تلقی می شود) به همراه عوامل دیگر مانند اینکه آیا گوگل معتقد است این یک صفحه از کیفیت خوبی برخوردار است، کلمات مورد استفاده در آن و بسیاری عوامل دیگر پاسخ جستجو را میدهد.

چرا آن را مرغ مگس خوار می نامند؟

گوگل گفته که این نام برگرفته از “دقیق و سریع” بودن است که هردو ویژگی این حیوان است.

“مرغ مگس خوار” چه زمانی شروع به کار کرده؟

گوگل استفاده از مرغ مگس خوار را تقریبا یک ماه قبل از اجرایی شدن آن اعلام کرد و حدودا در سال 2001 .

دلیل استفاده از مرغ مگس خوار در حال حاضر چیست؟

با یک مثال قضیه روشن می شود: تصور کنید یک ماشین در ۱۹۵۰ساخته شده. این ماشین ممکن است یک موتور عالی داشته باشد، اما ممکن است این موتور فاقد چیزهایی مانند سیستم سوخت رسانی بوده و یا قادر به استفاده از سوخت بدون سرب نباشد. هنگامی که سیستم گوگل به مرغ مگس خوار تغییر یافت، مانند این بود که آن موتور قدیمی از ماشین خارج و یک موتور جدید قرار داده شد. همچنین این کار آن چنان سریع انجام شد که هیچ کس واقعا متوجه این تغییر نشد.

آخرین باری که گوگل بدین صورت الگوریتم خود را جایگزین کرد چه زمانی بود؟

گوگل سعی کرده است هر زمان که از این نوع تغییرات عمده رخ داده است فراخوان دهد. برای مثال آخرین بار و در سال ۲۰۱۰، به روز رسانی "کافئین” را اگر به یاد داشته باشید که تغییر بزرگی هم بود. اما این تغییر عمدتا به منظور کمک به گوگل درجمع آوری بهتر اطلاعات (فهرست سازی) بود تا مرتب سازی اطلاعات. آمیت سینگال رئیس جستجوی گوگل گفت که شاید در سال ۲۰۰۱، زمانی که او برای اولین بار به عضویت این شرکت درآمد، آخرین باری بود که الگوریتم به طور چشمگیری باز نویسی شد.

در مورد بروزرسانی های ”پنگوئن، پاندا و …  آیا این ها تغییراتی در الگوریتم بوده اند؟

الگوریتم پاندا، الگوریتم پنگوئن و دیگر بخش ها و الگوریتم ها به روز رسانی ها و تغییراتی در بخش های مختلف داشته اند و در آینده نیز خواهند داشت، و بسیار بعید است که الگوریتمی کلا متوقف و یا کلا تغییر کند بلکه معمولا بهبود می یابند و در هسته اصلی قرار داده می شوند و یا ازآن خارج می شوند که نتیجه آن نیز کم ارزش شدن یا پر ارزش تر شدن الگوریتم در مقاطعی می باشد. برگردیم به مثا:ل یک موتور را تصور کنید. این تغییرات مثل این بوده که برای موتور یک فیلتر جدید روغن و یا یک پمپ پیشرفته تر قرار داده ایم. مرغ مگس خوار یک موتور جدید است، هر چند همچنان از برخی از قطعات قدیمی استفاده می کند. مانند پنگوئن و پاندا.

آیا موتور جدید از بخش های قدیمی استفاده می کند؟

پاسخ قاطعی وجود ندارد، هم بله و هم خیر. برخی از قطعات کاملا خوب است، پس هیچ دلیلی برای دور انداختن آنها هم وجود ندارد مانند بسیاری از الگوریتم ها. بخش های دیگر دائما در حال جایگزین شدن هستند. به طور کلی، گوگل می گوید- مرغ مگس خوار – یک موتور جدید ساخته شده از بخش های موجود و جدید است، که به طور خاص برای پاسخ به نیازهای جستجو امروزه سازمان دهی شده، به جای آن که بر اساس نیازهای ده سال پیش و با فن آوری آن زمان طراحی شده باشد.

چه کاری انجام دهیم تا در سئو مرغ مگس خوار موفق شویم

سوال بسیار مهم و کاربردی است، چرا که همه ی این مطالب برای موفقیت در سئو می باشد، با مثالی دیگر ادامه می دهیم
راه مفید: “جستجوی مکالمه ای” یکی از بزرگترین نمونه هایی است که گوگل ارائه کرده است. مثلا زمانی که مردم، در هنگام صحبت کردن جستجو می کنند، ممکن است برای گفتگو مفیدتر باشد. به طور مثال در جستجویی با این مضمون که ، نزدیک ترین محل به خانه من برای”خرید۵S آی فون،” کجاست؟ به عنوان مثال یک موتور جستجوی سنتی ممکن است با تمرکزبر یافتن صفحه ای با کلمات مشابه ” خرید” و “۵S آی فون” عمل کند. مرغ مگس خوار بیشتر روی معنای کلمات تمرکز می کند. ممکن است محل واقعی خانه شما را اگر در گوگل به اشتراک گذاشته باشید، بهتر درک کند. ممکن است درک کنند که لغت “مکان” به این معنی است که شما یک فروشگاه می خواهید. ممکن است “۵s آی فون” را نوع خاصی از دستگاه های الکترونیکی که توسط فروشگاه خاصی به فروش می رسد قلمداد کند. دانستن تمام این معانی ممکن است به گوگل کمک کند تا فراتر از پیدا کردن فقط صفحاتی که با کلمات تطبیق دارد برود.
به طور خاص، گوگل می گوید که مرغ مگس خوار توجه بیشتری به هر کلمه در یک جستجو می کند تا اطمینان یابد جستجو – با توجه به تمام جمله یا گفتگو و یا معنی آن – و نه تنها بر اساس کلمات خاصی صورت گرفته است. هدف این است که صفحاتی که با تطبیق معنا یافت می شوند بهتر از صفحاتی با تطبیق فقط چند کلمه هستند.

گوگل این مسئله جستجو مکالمه ای را در حال حاضر انجام داده است

(آثار “جستجوی مکالمه ای” گوگل را به صورت زنده در کروم ببینید). مرغ مگس خوار طراحی شده است تا با تکنولوژی معنا کردن میلیاردها صفحه و دیتا های موجود رسانه ها در سراسر وب، علاوه بر دانش گراف، نتایج بهتری به دنبال داشته باشد. و قطعا در این امر موفق بوده است.

 

آیا این واقعا کار می کند؟  قبل و بعدی؟

ما نمی دانیم. درحال حاضر هیچ راهی برای انجام یک “قبل و بعد ” وجود ندارد. ما تنها اظهار گوگل که با مرغ مگس خوار همه چیز بهتر پیش می رود را در دست داریم. با این حال گوگل برخی نمونه های قبل و بعد خود را ارائه کرده است که پیشرفت عملکرد با مرغ مگس خوار نشان می دهد. سابقا یک جستجو درباره “نسخه رفلکس اسیدی” بسیاری از داروها را لیست میکرد که لزوما بهترین راه برای درمان این بیماری نبود. در حال حاضر گوگل می گوید نتایج حاوی اطلاعات کلی در مورد درمان است، از جمله اینکه آیا شما حتی نیاز به دارو دارید، مانند این مورد به عنوان یکی از لیست ها. یک جستجو برای “پرداخت صورت حساب خود از طریق citizens bank و trust bank استفاده صفحه اصلی این بانک ها را باز می کرد اما در حال حاضر شما را به صفحه مخصوص پرداخت قبوض در آن بانک ها می برد. یک جستجو برای “میزان کالری درهر برش پیتزا hut” لیست پاسخ هایی مانند اینرا در بر داشت ، اما نه یک پاسخ از پیتزا هات! اما در حال حاضر لیست پاسخ ها به طور مستقیم ازخود پیتزا هات را ارائه می کند.

حتما بخوانید :   متا تگ توضیحات
آیا این موضوع می تواند گوگل راتضعیف کند ؟

تقریبا به طور قطع می توان گفت خیر. در حالی که ما نمی توانیم بگوییم که گوگل بهترشده است، ما می دانیم که مرغ مگس خوار – اگر آن واقعا در ماه های گذشته استفاده می شده – موجی ازشکایت مصرف کنندگان در این باره که نتایج گوگل به طور ناگهانی بد شده است را بر نیانگیخته است. مردم شکایت می کنند زمانی که چیزی بدتر شود. ولی آنها به طور کلی متوجه بهبود آن چیز نمی شوند.

آیا این به این معناست که سئو دیگر کار نمی کند؟

نه، سئو از کار نیافتاده است و به راه دشوار خود ادامه می دهد. در واقع گوگل اعلام کرده: هیچ چیز جدید یا متفاوتی وجود ندارد که متخصصین سئو و ناشران جدید برای بهینه سازی نگران آن باشند. دستورالعمل ها یکسان باقی می ماند. گوگل می گوید: محتوای اصل، با کیفیت بالا داشته باشید. علائمی که در گذشته مهم بوده است مهم باقی می ماند. مرغ مگس خوار تنها اجازه می دهد تا گوگل آنها را از راه های جدید و بهتری پردازش کند.

آیا این به معنای از دست دادن جایگاه و ترافیک از گوگل است؟

معمولا همه از طریق مرغ مگس خوار صدمه نخواهید دید. اگر شما قرار بود به آن مشکل داشته باشید، تا به حال متوجه می شدید. درکل، هیچ اعتراض عمده ای هم در میان ناشران دیده نشده که آنها رتبه بندی خود را از دست داده باشند. به نظر می رسد این در تایید اظهارات گوگل است که: یک جستجو موثر بر جستجویی دیگر، که ممکن است جستجوهای ویژه را افزایش دهد – آنهایی که به ویژه جستجوهای پیچیده – و نه چیزهای پیش پا افتاده، به نوبه خود، عمده ترافیک بازدید را شامل شود.
اما من ترافیک از دست داده ام!
شاید این به علت مرغ مگس خوار باشد، اما گوگل تاکید کرده که نیز می تواند به دلیل برخی از بخش های دیگر الگوریتم نیز باشد، که همواره در حال تغییر می باشد، سئو و بهبود می یابند.

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگلReviewed by goolexacom on Dec 8Rating: 4.5آموزش الگوریتم مرغ مگس خوار گوگلآموزش و معرفی الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر ربات نیستی جواب بده *

پشتیبانی سایت سئو سایت

خدمات سایت

سئو

خدمات سایت

پشتیبانی سایت سئو سایت خدمات سایت