آموزش الگوریتم پنگوئن گوگل

گوگل پنگوئن یکی از جالب ترین و سرسخت ترین الگوریتم های گوگل ایست. اسم کد برای آپدیتی از الگوریتم گوگل است که برای اولین بار در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۲ اعلام شد. این آپدیت قطعا برای کاهش رتبه بندی وب سایت هایی که دستورالعمل وب مستری را نقض می کند در موتور جستجو است و با استفاده از تکنیک اعلام شده black hat SEO با هدف افزایش مصنوعی رتبه بندی یک صفحه وب با تغییر تعداد لینک ها به آن صفحه می باشد. چنین سیستم کاری را معمولا به عنوان شبکه های لینک و یا لینک بیلدینگ مصنوعی می شناسیم و توصیف می شود. به گفته جان مولر(هدر) گوگل: تمام به روز رسانیها با فیلتر پنگوئن عرضه می شود.

در ادامه این موارد را در ارتباط با این الگوریتم بررسی می کنیم

۱-  تاثیر در نتایج جستجو
۲-  تفاوت بین پنگوئن و به روز رسانی های قبلی
۳-  فرم پنگوئن گوگل
۴-  تایید به روز رسانی پنگوئن
۵-  همچنین نگاه کنید به…
۶-  منابع
۷-  پیوند ها

تاثیر در نتایج جستجو در الگوریتم پنگوئن

به تخمین گوگل، الگوریتم پنگوئن حدود ۳٫۱٪ از جستجو در انگلیسی و در حدود ۳٪ از جستجو در زبان هایی مانند آلمانی، چینی و عربی و درصد بزرگتری از جستجو به سایر زبان های اسپم را تحت تاثیر قرار می دهد. در ۲۵ ماه مه ۲۰۱۲، گوگل یکی دیگر از به روز رسانی های پنگوئن، با نام الگوریتم پنگوئن ۱٫۱ را پرده برداری کرد که این به روز رسانی، به گفته Matt Cutts، قرار بود کمتر از یک دهم درصد از جستجوهای به زبان انگلیسی را تحت تاثیر قرار دهد. هدف اصلی برای این به روز رسانی جریمه کردن وب سایت هایی که برای رسیدن به رتبه بندی بالا دستکاری شده اند بود. هدف گوگل گرفتن اسپمرهای بیش از حد بود، اما به نظر می رسد برخی از سایت های مشروع و مدیران سئو با این تغییر الگوریتم گرفتار شدند. وب سایت هایی هم با رتبه بندی در گوگل را برای کلمات کلیدی خاصی با اجرای الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن از دست دادند که به نظر می رسد این متن در اعتراض به این موارد است که، پیوندها به این سایت ها متمرکز بر یک یا چند کلید واژه اند در حالی که محتوای وب سایت رضایت بخش بوده است. اما نتیجه به روز رسانی برای وب سایت های مختلف متفاوت است. گوگل به طور خاص اشاره می کند که صفحات ورودی، که فقط برای جذب ترافیک موتور های جستجو ساخته شده اند، برخلاف دستورالعمل وب مستری هستند.(توجه کنید منظور این است که سایتهایی که دارای بک لینک با عنوان های مستقیم زیاد حول یک محور بوده اند جریمه شده اند)
الگوریتم پنگوئن ۳ٰ اکتبر ۲۰۱۲ منتشر شد و بر ۰٫۳٪ از داده ها اثر خود را گذاشت . پنگوئن ۴ AKA در ۲۰۱۳ می ۲۲ منتشر شد و بر ۲٫۳٪ از داده ها نیز تاثیر داشت . پنگوئن ۵ AKA در ۲۰۱۳ اکتبر ۴ منتشر شد، حدود ۱٪ از داده ها را تحت تاثیر قرار می داد و آخرین به روز رسانی الگوریتم پنگوئنبود که از ارائه آن ازهمه به روز رسانی ها طولانی تر شد. مدیران سایت مشتاقانه منتظر نسخه جدید به امید بهبود بودند و یک درخواست آنلاین شروع کردند به نام دادخواست به روز رسانی پنگوئن با هدف ارائه سریعتر به روز رسانی این الگوریتم.

تفاوت بین الگوریتم پنگوئن و به روز رسانی های قبلی الگوریتم ها

قبل از الگوریتم پنگوئن، گوگل یک سری به روز رسانی در الگوریتم هایی مثل  الگوریتم پاندا منتشر کرد که با اولین ظهور در فوریه سال ۲۰۱۱ الگوریتم پاندا با هدف کم کردن رتبه وب سایت هایی که تجربه کاربری ضعیف ارائه می کردند وارد شد. در ژانویه ۲۰۱۲ نیز به اصطلاح طرح بندی صفحه الگوریتم به روز رسانی شد (این آپدیت بزرگ به عنوان سنگین ترین به روز رسانی شناخته شده است) که وب سایت های با تبلیغات زیاد و یا مطالب خیلی کم مربوط می شد و آنها را هدف قرار می داد. هدف استراتژیک که به روز رسانی های پاندا، پنگوئن، و طرح بندی صفحه داشتند نمایش وب سایت هایی با کیفیت بالاتر در بالای نتایج جستجوی گوگل است. با این حال، سایت های که در نتیجه این به روز رسانی دچار کاهش رتبه بندی شده اند، دارای مجموعه های مختلف از این ویژگی ها بودند.( هدف اصلی گوگل پنگوئن spamdexing است از جمله link bombing بوده که بسیار هم در اینکا موفق عمل کرده)

انتقادات و پیشنهادات الگوریتم پنگوئن گوگل

دو روز بعد از به روز رسانی الگوریتم پنگوئن، گوگل فرم هایی برای نظرسنجی از آن آماده کرد و طراحی شده بود برای دو دسته از کاربران: کسانی که می خواهند گزارش اسپمی بدهند که هنوز هم پس از تغییر الگوریتم در جستجو ها در رتبه های بالا قرار دارند و کسانی که فکر می کنند که سایتشان ناعادلانه با به روز رسانی آسیب دیده است.

آپدیت های کلی الگوریتم پنگوئن

• پنگوئن ۱ در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۲ (تأثیر بر حدود ۳٫۱٪ داده ها)
• پنگوئن ۲ در May 26، ۲۰۱۲ (تأثیر کمتر از ۰٫۱٪)
• پنگوئن ۳ در ۵ اکتبر، ۲۰۱۲ (تأثیر حدود ۰٫۳٪)
• پنگوئن ۴ (AKA پنگوئن ۲٫۰) در می ۲۲، ۲۰۱۳ (تأثیر ۲٫۳٪)
• پنگوئن ۵ (AKA پنگوئن ۲٫۱) در ۴ اکتبر ۲۰۱۳ (تأثیر حدود ۱٪)
• پنگوئن 6 (AKA پنگوئن ۲٫2) در ۵ جولای ۲۰۱۴ (تأثیر حدود 2٪)
...
البته یکی از بزرگ ترین آپدیت های این الگوریتم در ابتدای سپتامبر 2016 رخ داد و بر روی تعداد زیادی از سایت ها خصوصا در ایران تاثیر های اغلب منفی گذاشت

الگوریتم پنگوئن گوگلReviewed by goolexacom on Dec 14Rating: 4.5آموزش الگوریتم پنگوئن گوگلالگوریتم پنگوئن گوگل چیست و چگونه عمل می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر ربات نیستی جواب بده *

پشتیبانی سایت سئو سایت

خدمات سایت

سئو

خدمات سایت

پشتیبانی سایت سئو سایت خدمات سایت