بهینه سازی تصویر ، سئو عکس

آموزش سئو تصویر و عکس

در ابتدا لازم میدانم اهمیت موضوع را کمی روشن کنم، از قدیم ما سئو کاران تجربه کرده بودیم سایت هایی که از سئو تصاویر بهتری برخوردار هستند موفق تر می شوند تا اینکه گوگل در سال 2011 اعلام کرد موتور جستجوی آن به این موضوع حساسیت نشان میدهد و در صورت استفاده از تصویر بهینه سازی شده رتبه بهتری از رقبا خواهید داشت.

روش های بهینه سازی تصاویر

۱- نام تصاویر :

توجه کنید زمانی که می خواهید تصویر خود را در هاست آپلود کنید آن را با نام مناسب ذخیره نمایید. مثلا اگر برای یک محصول در سایت خود می خواهید تصویری قرار دهید، نام آن محصول را بر روی تصویر خود بگذارید سپس تصویر را در سایت آپلود کنید. چرا که نام آن کاملا قابل تحلیل می باشد. اولین قدم مهم در بهینه سازی تصاویر همین مرحله می باشد که نباید تحت هیچ شرایطی از آن چشم پوشی کنید.
* نکته: اگر کسی آن محصول را در image گوگل هم جستجو نمایید قطعا دارای رتبه مناسب خواهید بود.

۲- نوشتن title :

قدم دوم در بهینه سازی عکس این است که برای تمام تصاویر خود تایتل صحیح بنویسید. در این قسمت نیز می توانید از کلمات کلیدی مورد نیاز استفاده کنید و همچنین توضیح کوتاهی از عکس بدهید.

۳- نوشتن alt  :

یکی دیگر از کارهای مهم این است که حتما برای تصاویر خود alt تعریف کنید. این قسمت در حال حاظر حدود 4 سال که مورد توجه شدید قرار گرفته و از طرفی این کار باعث می شود که اگر سایت شما در مرورگر کاربر به صورت کامل باز نشود و تصاویر آن نمایش داده نشوند کاربر بتواند با خواندن alt موضوع تصاویر شما را متوجه شود .

۴-حجم تصاویر  :

توسط نرم افزار هایی مانند فتوشاپ و یا سایت هایی مانند tinypng می توانید حجم تصاویر را بدون افت کیفیت کم کنید تا در سرعت لود سایت شما تاثیر مثبتی بگذارد. هم بییننده بیش از حد انتظار نمی کشد و هم حجم هاست کمتر اشغال می گردد در هنگام Crawl نیز واکاوی اطلاعات سریعتر می گردد.

هر چند از موارد دیگر چون id نیز برخی استفاده می کنند اما ضرورتی برای این امر وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر ربات نیستی جواب بده *

پشتیبانی سایت سئو سایت

خدمات سایت

سئو

خدمات سایت

پشتیبانی سایت سئو سایت خدمات سایت