الگوریتم پاندا

درباره گوگل پاندا مطلبی شنیده اید؟

الگوریتم پاندا

الگوریتم پاندا

الگوریتم پاندا

 

 

در مورد  گوگل پاندا چیز هایی به گوش شما رسیده است؟

در بین سایت هایی که کارشان معرفی کسب و کار، خدمات داخل سایت خود و فروش محصولات خود می پردازند،

سایت هایی وجود دارند بدون در نظر گرفتن قوانین و اصول google فعالیت می کنند

دراصل از فاکتورهای و ویژگی ها و خصوصیات سئو کلاه سیاه برای بیشتر شدن بازدید سایت خود و در بازده  ارتقا رتبه خود استفاده می شود.

google  همه این سایت ها را که به این روش در حال فعالیت هستند را یافته  و جریمه  شان می کند اما قبلا در این زمینه گوگل کمی قبل تر  خیلی قوی نبود  تا این که الگوریتم گوگل پاندا طراحی و اجرا شد.
با آمدن گوگل پاندا، کمک خیلی بزرگی برای google به شمار می آید.

حوزه فعالیت های  گوگل پاندا این است که بهترین سایت ها را که هم ارزش محتوایی  خیلی بالایی دارند و هم از قوانین google تبعیت می کنند را برگزیند و سایت های نامعتبر را از میان بردارد در این صورت کاربران با اطمینان بیشتری می توانند از سایت های موجود بهره ببرند.

اهداف گوگل پاندا چه مواردی می باشد؟

*-  حذف سایت هایی که به طرف کپی برداری مطالب از سایت های دیگر می روند.
*- حذف سایت ها با محتویات و مقالات و پست های بی ارزش و کم ارزش و یا خارج از مقوله خواندن
*- حذف سایت هایی که در بین لیست سیاه گوگل قرار گرفته اند.

چه طور  می توانیم از گوگل پاندا در امان باشیم؟

همان طور که فهمیدید، گوگل پاندا در واقع یک مکانیزم غربالگری می باشد که سایت های معتبر را از سایت های مخرب سوا میکند  و در نهایت برای کاربران، امنیت خیلی بیشتری برقرار می کند.

بنابراین جهت  در امان بودن از گوگل پاندا باید مواردزیر را مد نظر داشت

*  با سایت های نامرتبط با سایت خودمان و یا سایت هایی با کیفیت کم تبادل لینک به هیچ وجه نکنیم نکنید.
*  مطالب تکراری و کپی شده در سایت به هیچ عنوان نگذاریم.
*  در چند متن، از کلمات کلیدی مثل هم استفاده نکنید.
*  سایت خود را به روز رسانی کنید. مطالبی که مدت ها از زمان گذشته را برداشته و مطالب جدید ارائه کنید.
*  به تولید محتوا دقت داشته باشید. مطالب باید جدید، جذاب و با کیفیت بالا باشند.
*   توجه داشته باشید که در تبلیغات زیاده روی نکنید. همچنین با سایت هایی کار تبلیغاتی انجام دهید که ان ها هم رنکینگ بالایی داشته باشند تا در رتبه بندی شما تاثیر مثبت بگذارند.
*   استفاده از تصاویر در متن ها را فراموش نکنید این امر باعث می شود که گوگل پاندا نسبت به شما دید مثبت داشته باشد اما به دو نکته توجه داشته باشید اول این که کیفیت تصاویر باید بالا باشد تا در زمان بارگذاری بر روی سایت دچار افت کیفیت نشوند و دوم این که تصاویر باید با نوع موضوع متن قرابت داشته باشند.

الگوریتم پاندا

 

الگوریتم پاندا یک تغییر در الگوریتم رتبه بندی سایت ها در  نتایج جستجوی گوگل می باشد

الگوریتم پاندا  اولین بار در فوریه سال ۲۰۱۱ اجرا شد و در سئو سایت های بسیاری تاثیر گذاشت.

تغییر با هدف پایین آمدن  رتبه “سایت های کم کیفیت” و یا “سایت های خیلی کوچک” و بازگشت سایت های با کیفیت خیلی بالاتر به رده های بالای نتایج جستجوگر ها تولید و  اجرا شده است. CNET ازافزایش رتبه بندی وب سایت های خبری و سایت های شبکه های اجتماعی، و نیز کاهش در رتبه بندی سایت های حاوی مقادیر زیادی از تبلیغات گزارش داده است. این تغییر بنا به گزارش رتبه بندی تقریبا ۱۲ درصد از تمام نتایج جستجو را تحت تاثیر قرار داده است. پس از اجرایالگوریتم پاندا، به سرعت  بسیاری از وب سایت ها، از جمله انجمن وب مستر گوگل، پر شد از شکایت از این موضوع که نقض کنندگان  کپی رایت رتبه بهتری از سایت های با محتوای اصلی می گیرند. در آن زمان، گوگل یک درخواست عمومی برای ارائه داده هایی که به تشخیص بهتر این نقض کنندگان کمک می کرد داد. پاندا گوگل چند بروز رسانی پس از اجرای اصلی در فوریه ۲۰۱۱ دریافت کرده است، و در آوریل سال ۲۰۱۱ به بهره برداری جهانی رسید. برای کمک به ناشران آسیب دیده، گوگل یک مشاوره در وبلاگ خود، برای ارائه برخی از روش های ارزیابی کیفیت از وب سایت تهیه کرد. google یک لیست ۲۳ موردی در وبلاگ خود فراهم کرده است  برای پاسخ دادن به این سوال که “معیار یک سایت با کیفیت بالا چیست؟” که قرار است به طراحان سایت های اینترنتی کمک کند که ” به طرز فکر گوگل” نزدیک شوند.

عوامل رتبه بندی در الگوریتم پاندا را با هم بررسی کنیم

الگوریتم پاندا ا یک فیلتر می باشدکه مانع می شود سایت ها و یا صفحات با کیفیت پایین از رتبه خوبی در صفحه نتایج موتورهای جستجو پیدا کنند . آستانه فیلتر تحت تاثیر ارزیاب کیفیت google قرار دارد. ارزیاب کیفیت به سوالاتی همچون  “آیا می خواهم به این سایت برای کارت اعتباری خود اعتماد کنم ؟” پاسخ می دهد، به طوری که google می تواند بین سایت های با کیفیت بالا و پایین تمایز قائل شود.

ثبت اختراع گوگل پاندا (ثبت اختراع ۸،۶۸۲،۸۹۲)، در سپتامبر ۲۸، ۲۰۱۲ ثبت و، در ۲۵ مارس سال۲۰۱۴ مجوز گرفت. درکشورهایی که کهالگوریتم پاندا ثبت شده گوگل پاندا یک نسبت بین سایت های دارای لینک درونی و جستجو های مرجع ایجاد می کند،این نسبت سپس برای ایجاد یک عامل اصلاح کننده در سراسر سایت مورد استفاده قرار می گیرد. عامل اصلاح کننده سایت نیز  سپس برای ایجاد یک عامل اصلاح کننده برای صفحه ها بر اساس جستجو مورد استفاده قرار می گیرد. اگر صفحه نتواند به یک آستانه خاص برسد، عامل اصلاح کننده وارد عمل می شود و در نتیجه، صفحه رتبه بندی خیلی کمتری در صفحه نتایج موتور جستجو دارد.

گوگل پاندا در رتبه بندی

گوگل پاندا در رتبه بندی یک سایت به صورت کامل و جامع  یا یک بخش خاص خیلی بیشتر از صفحات مجزا در یک سایت تاثیر می گذارد.

در ماه مارس سال ۲۰۱۲، google با به روز رسانی الگوریتم پاندا را به همه اعلام کرد که به خاطر  گسترش مشکل” بهینه سازی بیش از اندازه،” آنها در حال همسطح سازی سایت ها می باشد.

گوگل عنوان می کند  که تنها چند صفحه با کیفیت پایین و یا محتوا یا مقاله  کپی برای پایین نگه داشتن ترافیک یک سایت و حتی بی حرکت سازی سایت کافیست و توصیه می کند این صفحات  برداشته شوند، و مانع می شود از اینکه توسط موتور جستجو نمایش داده شوند، و یا بازنویسی شوند. با این حال، Mat Cutts ، رئیس webspam در google، هشدار می دهد که بازنویسی مطالب تکراری به طوری که آن را اصلی بنمایاند ممکن است به اندازه کافی برای بهبود جستحو برای پاندا کافی نباشد. بازنویسی باید از کیفیت به اندازه کافی بالا برخوردار باشد، به طوری که محتوای جدید  “ارزش اضافی” برای  وب ایجاد کند. از مطلبی کلی، غیر خاص، و نه به طور قابل ملاحظه ای متفاوت از آنچه در حال حاضر وجود دارد انتظار نمی رود که رتبه خوبی بیابد: “اینگونه سایت ها ارزشمند نیست با این وجود که تکراری نیست که اما هیچ چیز جدیدی هم ارائه نمی کند “.

به روز رسانی الگوریتم پاندا

در دو سال اول، به روز رسانی الگوریتم پاندا یک بار در ماه اجرا می شد

اما google در مارس ۲۰۱۳ اعلام کرد که به روز رسانی های آینده درون الگوریتم وارد شده و در نهایت کمتر قابل مشاهده و مداوم است. گوگل، پاندا ۴.۰ را در ۲۱ می ۲۰۱۴. منتشر کرد.

 

منبع : http://www.goolexa.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر ربات نیستی جواب بده *

پشتیبانی سایت سئو سایت

خدمات سایت

سئو

خدمات سایت

پشتیبانی سایت سئو سایت خدمات سایت