در دسترس نبودن سایت, تاثیر آن بر سئو

بحث مطرح شده در اینجا برای سئو کاران بسیار مفید و با ارزش است.

این آموزش می تواند جان خیلی از سایت های در حال دگرگونی و تغییرات را نجات دهد پس همراه باشید

در دسترس نبودن سایت چه تاثیری در سئو سایت دارد ؟

مشخصا تاثیر خرابی سایت بر روی سئو چقدر اهمیت دارد و آیا اصلا مهم است؟ مشکل بسیاری از مدیران سایت ها زمانی است که مشکل فنی برای برای صفحات سایت پیش می آید و یا قصد انتقال سایت را دارند و نگران تاثیر منفی رتبه سایت در موتور های جستجو هستند . به طور طبیعی هر سایتی نیاز به تعمیرات و تغییر سرور دارد که برای انجام این کار نیاز به زمان است. گوگل به خوبی از این موضوع خبر دارد . در این مقاله به شما می‌گوییم که در هنگام تغییرات و در دسترس نبودن سایت چه پیغامی را به ربات‌های گوگل نمایش دهید تا در برنامه سئو شما مشکلی ایجاد نشود.

به کاربران و ربات های موتورهای جستجو اطلاع دهید که قطعی وب سایت موقتی است

زمانی که وب سایت شما داری قطعی موقت است  باید به کاربران و ربات موتور های جستجو اطلاع دهید که این قطعی موقتی است و به زودی سایت شما در دسترس خواهد گرفت.

زمانی که کاربران و موتورهای جستجو متوجه شوند که تمامی فایل‌ها از سرور پاک شده اند ، می تواند بزرگ ترین اشتباه باشد و کاربران با خطای زیر مواجه شوند

این خطا برای کاربارن و موتورهای جستجو به این معنی است که وب سایت شما دیگر در دسترس نخواهد بود .خطای ۴۰۴ از نظر موتور های جستجو به این معنی است که این صفحه دیگر وجود ندارد . در این لحظات گوگل تصمیم می گیرد که آن صفحه و صفحات را از ایندکس خود حذف کند . این یک اتفاق بد برای شما خواهد بود و سایت شما از نتایج گوگل حذف خواهد شد.

معنی و وضعیت کد های HTTP errors

در هنگام ورود شما به یک سایت ، مرورگر شما از طرف سرور پیغام HTTP Status code را دریافت می کند . شما باید برای  خود با این کد ها و معانی آن ها آشنا باشید.
http://themeline.ir/wp-content/themes/themeline/images/li_minus_green.png ۲۰۰
این پیام به منظور موفقیت درخواست شما است و یک پاسخ برای درخواست های موفق HTTP می باشد.
http://themeline.ir/wp-content/themes/themeline/images/li_minus_green.png انتقال آدرس ۳۰۱
زمانی که قصد بهینه سازی آدرس وب سایت خود را داریم و می خواهیم آدرس های قدیمی را به آدرس جدید منتقل کنیم باید از این کد استفاده کرد . این یک کد مناسب برای انتقال‌ های آدرس ۳۰۱ است.
http://themeline.ir/wp-content/themes/themeline/images/li_minus_green.png ۳۰۲ پیدا شد.
سرور به صورت موقت کاربران را به آدرس جدید هدایت می کند . با استفاده از این کد به جای کد ۳۰۱ شما به موتورهای جستجو نشان خواهید داد که این انتقال موقتی است.
http://themeline.ir/wp-content/themes/themeline/images/li_minus_green.png ۴۰۴ پیدا نشد.
زمانی که سرور با درخواست شما هیچ اطلاعاتی نتواند نماش دهد با این خطا مواجه خواهید شد . در صورت نمایش این صفحه به موتورهای جستجو ، از دیدگاه آن ها این صفحه موقتی نخواهد بود و موتور های جستجو سایت را از ایندکس خودشان حذف می کنند.
http://themeline.ir/wp-content/themes/themeline/images/li_minus_green.png ۵۰۳ خدمات در دسترس نیست.

زمانی که سرور شما در دسترس نباشد این پیام نمایش داده می شود . بر خلاف پیام ۴۰۴ موتورهای جستجو می دانند که این وضعیت موقتی است . توصیه می کنیم در زمانی که می‌خواهید سرور خود یا سایت را تعمیر کنید برای موتور های جستجو این صفحه را نمایش دهید.

چگونه به موتور های جستجو بگوییم که قطعی سایت موقتی است؟

اگر سایت خود را به طور موقت از دسترس خارج کردید باید گوگل را از این موضوع مطلع کنید . در این شرایط توصیه می شود که از وضعیت کد ۵۰۳ استفاده کنید . در این صورت موتور های جستجو متوجه می شوند که قعی سایت موقت می باشد .برایا نجام این کار در ابتدا باید عملیاتی انجام دهیم که سرور کد ۵۰۳ را به کاربران نمایش دهد و زمانی که موتور های جستجو شاهد این وضعیت باشند از شرایط سایت با خبر می شوند . برای این کار ۵ خط زیر را در یک فایل نوشتاری کپی کنید و آن را با نام ۵۰۳.php در شاخه روت سرور قرار دهید.

دو خط اول کد اصلی نشانه دهنده ی کد وضعیت می باشد و خط بعدی نمایانگر این است که سایت تا چه زمان دیگر در دسترس خواهد بود . گوگل این موضوع را متوجه می‌شود و بنابراین به گوگل می‌گویید که بعداً سایت در دسترس خواهد بود و گوگل بعداً به سایت شما مراجعه خواهد کرد. می‌توانید زمان آن را به ثانیه و یا تاریخ وارد کنید.
برای اینکه گوگل را از قعطی موقتی سایت خود مطلع سازید ، تنها استفاده از کد ۵۰۳ در سرور کافی نیست . کاربران از گوگل و دیگر موتور های جستجو وارد سایت شما می شوند که شما در این شرایط باید تمامی این بازدیدکنندگان به این صفحه منتقل کنید.
سرور هایی که موتور آن ها  Apache است . با کمک فایل .htaccess به راحتی توانایی حل این مشکل را خواهید داشت . با استفاده از این کد می توانید کاربران را به فایل ۵۰۳.php هدایت کنید . از این فایل برای انتقال ۳۰۱ هم می‌توانید استفاده کنید.

چگونه کاربران را از قطعی موقت سایت مطلع سازیم ؟

بهترین راه این است که چند خط کد HTML ساده در فایل ۵۰۳.php اضافه کنید و بهتره که خیلی هم پیچیده نباشه. با این روش کاربران متوجه خواهند شد که قطعی سایت شما موقتی است.

نمونه ای از آخرین کارهای ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر ربات نیستی جواب بده *

پشتیبانی سایت سئو سایت

خدمات سایت

سئو

خدمات سایت

پشتیبانی سایت سئو سایت خدمات سایت