آموزش Remove URLs وب مستر

در این بخش از آموزش حرفه ای وب مستر میریم سراغ Remove URLs

Remove URLs چیست و آموزش کار با آن

ممکن است که شما یک سایت را بطور کلی تغییر دهید و یا برخی مواقع ممکن است با دست کاری در sef url خصوصا برای .net و یا حتی تغییر چند Category تغییراتی در نحوه آدرس دهی صفحات یا بطور کلی در محتوای ارائه شده در آن ایجاد کرده باشد. همچنین در بسیاری موارد یک یا چند صفحه خاص در سایت شما ممکن است کارایی و ارزش گذشته را نداشته باشند و شما مجبور به حذف آنها از سایت خود باشید. در این شرایط با ارورهای زیادی در وبمستر خود روبرو خواهید شد.

ابزار remove URLs زیرمجموعه ای از بخش Google Index در اکانت وب مستر گوگل می باشد که به شما این امکان را میدهد تا صفحات خاصی از سایت خود را برای حذف از نتایج گوگل معرفی کنید. این کار مزایای زیادی دارد از جمله کم شدن خطاهای 404 401 و در نتیجه 410 که همگی مریوط به یافت نشدن url می باشد. همچنین اگر این خطاها بیش از حد تولید شود سایت spam rate می گیرد و خزنده هم از آن دوری می کند.

نحوه کار با Remove URLs

با ورود به این بخش و انتخاب گزینه Create a new removal request صفحه ای برای وارد کردن آدرس صفحه مورد نظر شما جهت حذف از نتایج یا ایندکس ها گوگل باز میشود. سپس با وارد کردن آدرس و فشردن دکمه continue به صفحه دیگری منتقل میشوید. در قدم بعدی از شما پرسیده میشود که دلیل شما برای حذف این صفحه چیست و چه گزینه ای مد نظر شماست که این گزینه را هم انتخاب می کنید. بذارید گزینه ها را هم تک به تک بررسی کنیم.

گزینه های موجود عبارتند از:
Remove page from search results and cache: انتخاب این گزینه آدرس مورد نظر شما را از نتایج جستجوی گوگل خارج کرده و ایندکس های ثبت شده توسط روبات های گوگل برای آن را پاک میکند. در واقع شما به گوگل اعلام میکنید که این صفحه دیگر بر روی سایت شما وجود ندارد. معمولا بهترین انتخاب نیز همین گزینه می باشد.
Remove page from cache only: انتخاب این گزینه صفحه مورد نظر را بطور کلی از نتایج گوگل حذف نمیکند بلکه تنها ایندکس گوگل از این صفحه سایت را حذف میکند. به عبارت دیگر این گزینه زمانی کاربرد دارد که شما تغییرات اساسی در محتویات یک صفحه از سایت خود ایجاد کرده باشید و خواهان بازبینی و ایندکس مجدد آن توسط گوگل هستید.
Remove directory: با انتخاب این گزینه شما آدرس معرفی شده به گوگل و تمامی آدرس هایی که با این عبارت آغاز میشوند را از نتایج گوگل حذف میکنید. با این کار شما گزینه اول را بر روی تعداد زیادی از صفحات سایت خود اعمال میکنید. بعنوان مثال اگر شما آدرس mysite.com/blog/ را در این بخش وارد کرده باشید و گزینه remove directory را انتخاب کنید این صفحه و تمامی صفحات زیر مجموعه آن حذف خواهند شد. مانند: mysite.com/blog/samplenews.html

اگر مایل به استفاده از گزینه Remove directory می باشید این کار را به یک فرد حرفه ای بسپارید و یا اینکه مطمئن باشید آدرس هایی که میخواهید پاک شوند را درست انتخاب نموده اید. قطعا این انتخاب برای دسته بندی ها و زیر مجموعه های آن می باشد.
در نهایت این آدرس به لیست انتظار حذف از نتایج گوگل افزوده خواهد شد و مورد بررسی روبات های گوگل قرار خواهد گرفت. همچنین شما میتوانید با وارد کردن آدرس دامنه سایت بطور کلی سایت را از نتایج گوگل حذف کنید.

مشکل جدید در بخش remove URLs وبمستر

نکته ای که در این قسمت باید به آن توجه کنید مشکل یا باگ جدید وبمستر گوگل در این بخش است! به تازگی در بخش راهنمای وبمستر گوگل یکی از کاربران تصویری را منتشر کرده که نشان میدهد با معرفی یک آدرس به وبمستر گوگل، کل صفحات و محتویات سایت در حال حذف از ایندکس های گوگل بودند.
که گوگل در پاسخ از آن تشکر کرده و گفته این موضوع را بررسی می کند پس ما هم باز تکرار می کنیم بهترین گزینه معمولا گزینه اول یعنی Remove page from search results and cache می باشد.

پاسخ گوگل:
جان مولر یکی از مدیران گوگل در پاسخ به سوال این کاربر گفته است:

از اینکه این مشکل را گزارش کردید از شما سپاسگزاریم و بهمراه تیم مهندسی مشکل بوجود آمده در این بخش را بررسی خواهیم کرد. حذف صفحات نامناسب و اضافی از طرف شما کاری درست و پسندیده است.

پاسخ مولر نشان میدهد که این مشکل وجود داشته و ممکن است با معرفی یک آدرس مشخص گوگل کل سایت شما را از نتایج خود حذف کند. در نتیجه اگر قصد استفاده از امکانات بخش remove URLs را دارید به عبارتی که در کنار لینک ها نوشته میشود توجه ویژه ای داشته باشید. عبارت site removal به معنی حذف تمام صفحات سایت از ایندکس گوگل است.

البته استفاده از این ابزار همیشه توصیه نمیشه و در شرایطی توصیه میشه که نیازی به استفاده از آن نیست. برای مطالعه بیشتر درباره موارد تذکر داده شده توسط گوگل در عدم استفاده از remove URLs به صفحه When NOT to use the URL removal tool مراجعه کنید.

نمونه ای را در بالا جهت Remove URLs مشاهده می کنید.

بررسی Remove URLs و درست کردن آدرس های مشکل دار کار مهمی برای پیشرفت در سئو سایت می باشد
سئو وب مستر 18 Remove URLsReviewed by نظری زاده on Dec 2Rating: 4.5آموزش Remove URLs حرفه ایسئو سایت آموزش Remove URLs حرفه ای وب مستر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر ربات نیستی جواب بده *

پشتیبانی سایت سئو سایت

خدمات سایت

سئو

خدمات سایت

پشتیبانی سایت سئو سایت خدمات سایت