مزیت فریم ورک Yii نسبت به فریم ورک های دیگر قسمت سوم

خیلی مهم بود که اول کار بگیم کلا چرا yii 

YII یک فریم ورک متن باز و رایگان برای وب اپلیکیشن هاست که با استفاده از زبان برنامه نویسی PHP5 نوشته شده است. این فریم ورک با توجه به کارکرد بسیار عالی خود یکی از بهترین انتخاب ها برای انجام هر نوع پروژه است. سطح بالا و حیطه ی وسیع عملکرد این فریم ورک در مقایسه با دیگر فریم ورک های PHP واقعا جالب توجه است. YII سریع ترین فریم ورک PHP برای ساخت وب اپلیکیشن های بزرگ 2.0 است.

چرا YII؟

YII دارای ویژگی های مانند MVC,DAO/ActiveRecord، Caching، Authentication و Role-Based access control، Scaffolding و testing است. در حقیقت می توان گفت که امنیت بخشی از YII است چرا که این فریم ورک شامل Input Validation، Output Filtering، SQL Injection و Cross-site scripting prevention می باشد.

1)     عملکرد

YII در مقایسه با دیگر فریم ورک ها عملکرد بسیار بهتری دارد. کارشناسان برای بررسی این ویژگی آماری دقیق از عملکرد همه ی فریم ورک ها را جمع آوری کرده اند تا چگونگی کارکرد آنها در پردازش هر دستور در ثانیه تجزیه و تحلیل کنند. در نمودار زیر حروف اختصاری RPS جایگزین عبارت Request per Second یا “دستور در ثانیه” است. اعداد بالاتر نشان دهنده ی عملکرد بهتر فریم ورک هستند.

2)     امنیت

قابلیت های ایمنی از قبیل Cross-site Scripting Prevention، Cross-site Request Forgery Prevention و Cookie Attack Prevention فعال شده اند. YII همچنین از built-in authentication و چندین قابلیت و ویژگی امنیتی دیگر است.

3)     بهترین قابلیت های Caching

YII انواع مختلف Cache را برای ذخیره ی دیتای Cache  شده در رسانه های مختلف فراهم کرده است. این فریم وردک در مقایسه با دیگر فریم ورک ها سیستم Cache کننده ی بسیار کارآمد و فوق العاده ای دارد. YII از memcache، APC، Xcache و چندین گونه ی مختلف دیگر Cache است.

4)     سازگاری با کدهای جانبی

YII به گونه ای طراحی شده که با کدهای جانبی سازگاری دارد. شما می توانید از از کدهای فریم ورک های PEAR و Zendدر اپلیکیشن YII خود بهره مند شوید.

5)     سهولت در توسعه و شخصی سازی

از آنجا که YII ساختار کدنویسی ساده ای دارد اپلیکیشن های ساخته شده با آن را می توان به راحتی ویرایش و یا شخصی سازی کرد. اگر در زمینه ی کار با PHP تجربه ی زیادی نداشته و قصد ساخت چند اپلیکیشن ساده را دارید می توانید از یک فریم ورک ساده تر مثل YII استفاده کنید. ما به همه ی کسانی که برنامه نویسی شیء گرایانه را می شناسند توصیه می کنیم که YII را انتخاب و برای یک بار هم که شده آن را امتحان کنند.

راستی Yii را به صورت (یی) بخونید 

نمونه ای از آخرین کارهای ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر ربات نیستی جواب بده *

پشتیبانی سایت سئو سایت

خدمات سایت

سئو

خدمات سایت

پشتیبانی سایت سئو سایت خدمات سایت