MOZCAST موزکست چیست؟Reviewed by پشتیبان سایت گولکسا on Nov 26Rating: 5.0روش کار موزکستموزکست آزمایشی در راستای ردیابی آب و هوای الگوهای الگوریتم موتورجستجوی گوگل است.

موزکست آزمایشی در راستای ردیابی آب و هوای الگوهای الگوریتم موتورجستجوی گوگل است.طبق آمار گوگل در سال ۲۰۱۰، ۵۱۶ تغییر در الگوریتم های موتور جستجوی خود ایجاد کرده است و شواهد نشان می دهند که این تغییرات همچنان ادامه دارد.موزکست طراحی شده است تا به دیگران در دنبال کردن این تغییرات کمک کند.

روش کار موزکست

موزکست هر ۲۴ ساعت ۱۰۰۰ کلمه ی کلیدی دست چین شده را انتخاب می کند و نتایج جست و جوی گوگل را دریافت می کند. واژه های کلیدی از قصد طوری انتخاب می شوند که از مقاصد محلی واضح جلوگیری کنند و به طور مساوی بر اساس حجم درخواست بین پنج “bin” تقسیم شده و هر روز تقریباً در زمانی ثابت از مکانی ثابت ردیابی می شوند.به عبارت دیگر موزکست تمام تلاش خود را برای تحت کنترل بودن دیتاها می کند.روزانه موزکست ۱۰ مورد اول را انتخاب می کند و با ۱۰ مورد اول روز قبل مقایسه می کند و تغییرات (دلتا)رو محاسبه می کند.برای اندازه گیری دلتا موزکست از دو معیار دلتا ۱۰ و دلتا ۱۰۰ استفاده میکند. بعد از محاسبه تغییرات نتیجه را به صورت دما بر حسب سانتی گراد اعلام میکند.دمای هوا در یک روز متعادل ۲۱ درجه سانتی گراد می باشد.

موزکست معیار های مختلف زیادی برای مقایسه ۱۰ نتیجه اول در دو روز را آزمایش کرد و در پایان به دو معیار دلتا ۱۰ و دلتا ۱۰۰ دست یافت. اولین معیار دلتا ۱۰۰ است که با مقایسه ۱۰ نتیجه اول در دو روز خروجی آن عددی بین ۰ تا ۱۰۰ می باشد که به صورت زیر محاسبه می شود:

  • +۰ اگر جایگاه تغییری نکند
  • +|#| اگر جایگاه در در محدوده ۱۰ نتیجه اول تغییر کند
  • +۱۰ اگر نتیجه از ۱۰ نتیجه اول خارج شود

به عنوان مثال اگر URL از ۲ ام به ۵ ام تغییر جایگاه پیدا کند، # برابر ۳ خواهد بود و سه تا به مقدار دلتا ۱۰۰ اضافه خواهد شد. برای نرمالیزه کردن دیتا،از دلتا ۱۰۰ ریشه توان دوم گرفته می شود و دلتا ۱۰ که عددی بین ۰ تا ۱۰ است به دست می آید.تمامی نتایج موزکست بر پایه دلتا ۱۰ می باشد.

 

آب و هوا چه کاربردی دارد؟

به بیان ساده،هرچه دما افزایش می یابد یعنی تغییرات بیشتری در ۲۴ ساعت گذشته در رتبه بندی گوگل ایجاد شده است.هر دما نیز با یکی از ۵ حالت آب و هوایی بالا برای نمایش شدت نمایش داده می شود.بنابراین اگر تغییرات عمده ای در الگوریتم ها باشد دمای بالا و وضعیت هوای طوفانی رو در آن روز خواهیم داشت.

استفاده از آب و هوا صرفا برای ایجاد جذابیت است.

 

پیشنهاد می کنم جهت بهبود رتبه ی خود در گوگل تغییرات موتور جستجوی گوگل را در سایت موزکست دنبال کنید.

پیوند : پشتیبانی سایت ، خدمات سایت

1 دیدگاه

  1. حمید گفت:

    وای چه باحال
    موز کست رو نمیشناختم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر ربات نیستی جواب بده *

پشتیبانی سایت سئو سایت

خدمات سایت

سئو

خدمات سایت

پشتیبانی سایت سئو سایت خدمات سایت