پلیس فتا: تبلیغ هک تلگرام جرم است

 

همیشه اخبار تلگرام از جذابیت خاصی برخوردار است مخصوصا اگر پای پلیس هم وسط بیاید. سرهنگ علیرضا آذردرخش، رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: یکی از کاربردهایی که در فضای مجازی رشدی چشم‌گیر داشته و روزبه‌روز بیشتر می‌شود، تبلیغ در سایت‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی است. تبلیغاتی که گاهی اوقات هیچ پایه و اساسی نداشته و با اهداف کلاهبرداری در فضای مجازی منتشر می‌شوند.

وی گفت: در یکی از جدیدترین نمونه‌های تبلیغ در این فضا می‌توان به تبلیغاتی با عنوان «هک تلگرام در چند دقیقه» اشاره کرد. همان‌طور که می دانید هک و نفوذ بر اساس ماده ۲۵ قانون جرائم رایانه‌ای، جرم بوده و بر اساس قانون با افراد خاطی برخورد می‌شود. بر اساس ماده ۲۵ قانون جرائم رایانه‌ای، فروش یا انتشار یا در دسترس قراردادن گذرواژه یا هر داده‌ای که امکان دسترسی غیرمجاز به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی متعلق به دیگری را بدون رضایت او فراهم می‌کند، مرتکب جرم شده و به حبس از 91روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج میلیون تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد.

سرهنگ آذردرخش یادآور شد: مسئولان پیام‌رسان تلگرام از متخصصان حوزه آی‌تی بوده و هک کردن این نرم‌افزار به این سادگی‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود؛ بنابراین تمامی این تبلیغات در جهت ترغیب کاربران و راهنمایی آنان به سایت‌های مخرب و بعضاً به‌دست آوردن کد ۵ رقمی تایید تلگرام با روش مهندسی اجتماعی است.

رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا در توصیه به کاربران تلگرام گفت: برای در امان ماندن از شگرد افراد شیاد به‌صورت دوره‌ای با مراجعه به مسیر seting/privacy/active نسبت به بررسی دسترسی از سایر دستگاه ها به تلگرام خود اقدام و درصورت مشاهده دسترسی ضمن تهیه تصویر (پرینت اسکرین) از مشخصات خود، ip و مدل سیستم نفوذگر نسبت به حذف آن اقدام کنید.سرهنگ آذردرخش در توصیه به کاربران فضای مجازی گفت: هموطنان عزیز دقت کنند که این پیام‌ها عمدتاً در جهت سرقت اطلاعات کاربری و یا برداشت‌های غیرمجاز از حساب بانکی قربانیان ارسال شده، بنابراین به این‌گونه پیام‌ها توجه نکنید.

وی با اشاره به آدرس سایت و ایمیل پلیس فتا آن را دریچه ارتباطی با شهروندان خواند و افزود: پلیس فتا از هموطنان درخواست می‌کند درصورت مواجهه با موارد مشکوک همچون تبلیغ و آموزش هک، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

نمونه ای از آخرین کارهای ما

پلیس فتا: تبلیغ هک تلگرام جرم استReviewed by Goolexacom on Mar 12Rating: 4.0

1 دیدگاه

  1. ممبر تلگرام گفت:

    تلگرام هک نمی شود مگر اینکه کد درخواستی را به نحوی بدست بیارند و از طریق آن اقدام به هک کنند.
    ممنون از این پست خوب گولکسا. به وب سایت ما هم سر بزنید. هدف ما خدمت صادقانه به مردمه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر ربات نیستی جواب بده *

پشتیبانی سایت سئو سایت

خدمات سایت

سئو

خدمات سایت

پشتیبانی سایت سئو سایت خدمات سایت