Data Highlighter چیست؟

Data Highlighter چیست؟

همه چیز در موزد Data Highlighter


آیا تا کنون این سوال برای شما به وجود آمده است که Data Highlighter چیست؟ به طور کلی Data Highlighter  یک ابزار وب مستر برای آموزش الگوی داده های ساختار یافته در وب سایت شما به گوگل است، شما می‌توانید به سادگی از دستا هایلایتر برای تگ کردن فیلدهای داده در سایت خود با ماوس استفاده کنید. بهتر است بدانید که گوگل می‌تواند داده‌های شما را به شکلی جذاب‌تر و به روش‌های جدید در نتایج جستجو و سایر محصولات مانند نمودار دانش خود ارائه دهد.

دیا هایلایتر در کنسول جستجوی گوگل، ابزاری قدرتمند و آسان به نام Data Highlighter وجود دارد که به مدیران وب‌سایت کمک می‌کند بدون نیاز به کد، نشانه‌گذاری ساختاریافته را به سایت اضافه کنند.

Data Highlighter چه کاری انجام می دهد؟

دیتا هایلایتر که توسط گوگل به‌عنوان «ابزار نقطه و کلیک» تعریف می‌شود، راهی است برای گفتن کمی بیشتر به موتور جستجو در مورد سایت شما، فراتر از آنچه که از ربات‌های آن در طول خزیدن سایت آموخته می‌شود.

فرض کنید یک سایت تجارت الکترونیک را بدون نشانه گذاری ساختاریافته راه اندازی می کنید، صفحات محصول احتمالاً حاوی عنوان، تصاویر، قیمت ها، نظرات و غیره خواهد بود. و هنگامی که گوگل سایت شما را می خزند، امیدواریم ربات های آن تمام این اطلاعات مهم را دریافت کنند و آن را در یک قطعه در نتایج جستجوی خود نمایش دهند.

اما با Data Highlighter، می‌توانید به Google کمک کنید تا بفهمد در هر صفحه از سایت شما چه چیزی را می‌بیند و چه چیزی را باید در این قطعه‌ها قرار دهد، بنابراین حضور سایت شما در نتایج موتورهای جستجو افزایش می‌یابد.

کاربرد Data Highlighter

نحوه استفاده از Data Highlighter

Data Highlighter چگونه کار می کند؟

به جای اینکه همه چیز را به گوگل و عوامل کوچک نامرئی آن بسپارید، می توانید با استفاده از ابزار Data Highlighter به موتور جستجو بگویید که دقیقاً چه اطلاعاتی را باید در سایت شما ببیند با تگ کردن آن و علاوه بر این بسیار کاربر پسند است. شما به سادگی جنبه‌هایی از سایت خود را که می‌خواهید گوگل بداند هابلایت می‌کنید و با استفاده از مجموعه‌ای از گزینه‌های از پیش تعیین‌شده  مانند تصویر، تاریخ، یا عنوان، آن‌ها را تعریف می‌کنید.

مجموعه های صفحه در Data Highlighter چیست؟

به طور کلی Data Highlighter یا همان دیتا هایلایتر دو گزینه برای برچسب گذاری صفحات یک سایت دارد که  یکی در یک زمان یا حداکثر تا 500000 در یک مرحله با استفاده از یک مجموعه صفحه و بار دیگر این روند نمی تواند ساده تر باشد زیرا گوگل دست افراد را در طول این فرآیند نگه می دارد.

آیا هایلایتر داده برای شما مناسب است؟

دستا هایلایتر همه چیز در مورد بردهای سریع بدون نیاز به ایجاد یا پیاده سازی کد در وب سایت شما است. بنابراین اگر این همان چیزی است که به دنبال آن هستید، پس این ابزار برای شما مناسب است. اما، اگر در هنرهای HTML و ساخت وب‌سایت‌ها مهارت دارید، به نشانه‌گذاری Schema نگاهی بیندازید، زیرا این درست در خیابان شماست.

مجموعه صفحه در Data Highlighter

مجموعه صفحه دیتا هایلایتر

نکات مهم در مورد دیتا هایلایتر

در صورت امکان از مجموعه صفحات استفاده کنید. همانطور که در بالا ذکر شد، مجموعه‌های صفحه برای برچسب‌گذاری صفحات مشابه به یکباره عالی هستند، اما به خاطر داشته باشید که به نظر نمی‌رسد روشی برای مشاهده هر صفحه در یک مجموعه صفحه وجود داشته باشد، فقط تعداد کلی صفحات برچسب‌گذاری شده و نمونه‌هایی که تگ کرده‌اید وجود دارد.

 • نشانه گذاری ساختاریافته به دنبال خزیدن بعدی گوگل، و نه فوراً، روی یک سایت اعمال می شود
 • این یک عامل رتبه بندی نیست، اما می تواند عملکرد کلی سئو یک وب سایت را بهبود بخشد
 • دیتا هایلایتر Google فقط برای خود گوگل کار می‌کند. نشانه گذاری ساختاریافته توسط گوگل ایجاد و ذخیره می شود و در کد یک وب سایت وجود ندارد، بنابراین سایر موتورهای جستجو نمی توانند آن را ببینند.
 • ابزار پویا نیست. تغییر ساختار کد یک صفحه هایلایت باعث شکسته شدن نشانه گذاری ساختار یافته می شود
نکات مهم در مورد دیتا هایلایتر

همه چیز در مورد دیتا هایلایتر

سوالات متداول Data Highlighter چیست؟

 1. نحوه استفاده از دیتا هایلایتر چگونه است؟
  با Data Highlighter شما به سادگی می‌توانید هر فیلد داده را با ماوس خود تگ می کنید سپس گوگل می تواند داده های شما را با جذابیت بیشتری و به روش های جدید در نتایج جستجو ارائه کند. برای دسترسی به ابزار هایلایت کننده داده، باید با حساب Google خود که در کنسول سایت فهرست شده است وارد نمایید.
 2. گوگل چگونه از داده های ساخت یافته استفاده می کند؟
  داده های ساختاریافته ابزاری است که با استفاده از آن می توانید اطلاعات دقیق یک صفحه در وب سایت خود را به گوگل بگویید. سپس، گوگل می تواند از این اطلاعات برای ایجاد نتایج آموزنده و غنی استفاده کند. و مخاطبان این قطعه غنی را دوست دارند.
 3. هایلایت گوگل چیست؟
  به گزارش SearchEngineLand (از طریق The Verge) گوگل یک ویژگی جدید هایلایت کردن محتوا را به موتور جستجوی خود اضافه کرده است که هدف آن آسان‌تر یافتن اطلاعات کلیدی در صفحات وب است. این ویژگی با قطعه های ویژه گوگل که در بالای نتایج جستجو ظاهر می شوند کار می کند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهپروژه هامحصولاتتماس با ما