انکرتکست چیست؟

انکرتکست چیست؟

همه چیز در مورد انکرتکست


همه چیز در مورد انکرتکست

شاید تا کنون کلمه انکرتکست را شنیده باید و این سوال برای شما به وجود آمده باشد که انکرتکست چیست؟ به طور کلی انکر تکست متن قابل مشاهده و قابل کلیک در یک هایپر لینک است که کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند صفحات مرتبط را به راحتی یافت کنند.

باید توجه داشته باشید که انکرتکست مقاله ای را که به آن پیوند داده شده است توصیف می کند و بازدیدکنندگان را ترغیب می کند که روی آن کلیک کنند. حتی موتورهای جستجو می دانند که مقاله پیوند داده شده مرتبط است زیرا URL و متن پیوند با هم مرتبط می‌باشند.

معمولا انکرتکست ها دارای رنگ متفاوت تری نسبت به متن می‌باشند و معمولا رنگ آن با آبی نشان داده می‌شود تا کاربران توانند به راحتی انکر تکست را مشاهده نمایند و بر روی لینک شما کلیک کنند.

انکرتکست

معرفی انکرتکست

چرا انکرتکست ها برای سئو مهم هستند؟

برای اینکه ساختار سایت خود را برای موتورهای جستجو روشن کنید متن پیوند به موتورهای جستجو کمک می کند تا لینک‌های داخلی وب سایت شما را یافت کند و باید توجه داشته باشید که این امر می‌تواند به سئوی سایت شما کمک بسیار زیادی کند.

هنگامی که به محتوای دیگری لینک می دهید، گوگل از متن لینک شما به عنوان نشانگر موضوع صفحه لینک داده شده استفاده می‌کند؛ اگر متن پیوند با عبارت کلیدی شما مطابقت داشته باشد، گوگل نمی‌تواند تشخیص دهد که کدام مقاله برای آن موضوع مرتبط ‌تر است و باید برای آن عبارت کلیدی در نتایج جستجوی گوگل رتبه بندی کند. بنابراین متن لنگر یک عامل مهم در رتبه بندی گوگل به حساب می‌آید.

باید توجه داشته باشید جدا از گوگل، متن پیوند برای کاربران شما نیز از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. Anchor Text ارزش یک لینک را روشن می کند و به آنها می گوید که آنها را به کجا هدایت می کند. بنابراین استفاده از عبارت کلیدی یا همان انکرتکست در متن لینک می‌تواند هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران شما مهم باشد.

معرفی انواع مختلف متن انکر تکست

انکرتکست هم برای لینک‌های داخلی و هم برای لینک‌های خارجی ورودی استفاده می‌شود. سایت های خارجی می توانند به روش‌های مختلف به محتوای شما لینک دهند که در ادامه به بررسی آن‌ها پرداخته ایم:

 • پیوندی با نام تجاری شما به عنوان انکر تکست
 • ازURL سایت نیز گاهی اوقات می‌توان به عنوان انکر تکست استفاده کرد، مانند https://www.goolexa.com/
 • گاهی اوقات برای لینک دادن می‌توانید از اسم وب سایت خود نیز استفاده کنید.
 • کلمات کلیدی دقیق: کلید واژه/عبارات کلیدی تمرکز شما به عنوان متن لنگر
 • از انواع کلیدواژه مدنظر خود خود برای ایجاد بک لینک قابل خواندن استفاده کنید.
 • از کلمه کلیدی‌ای استفاده کنید که ارتباط نزدیکی با کلمه اصلی شما داشته باشد.
 • سعی کنید از این پیوندهای “اینجا کلیک کنید” و “بیشتر بخوانید” استفاده نکنید.
 • هر زمان که یک تصویر لینک داده می شود، گوگل از متن موجود در ویژگی alt تصویر به عنوان متن انکرتکست استفاده می کند.
متن انکرتکست

انواع متن انکرتکست

بررسی چگالی انکرتکست در صفحات وب سایت

بهتر است بدانید که با به روزرسانی الگوریتم پنگوئن، گوگل شروع به بررسی دقیق‌تر کلمات کلیدی در انکرتکست کرد. اگر تعداد زیادی از لینک‌های ورودی سایت حاوی انکرتکست مشابهی باشد، ممکن است مشکوک به نظر برسد و ممکن است نشانه‌ای از این باشد که لینک‌ها نامربوط باشد. به طور کلی، دریافت و استفاده از متن کلید واژه و موضوع خاص در صورت امکان هنوز بهترین روش است.

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که از یک انکر تکست تکراری برای لینک دادن به یک صفحه هدف دائما استفاده نکنید، و سعی کنید یک پسوند و یا پیشوند مزبوط هر از گاهی به انکرتکست خود اضافه کنید تا از پنالتی شدن و یا جریمه شدن توسط گوگل جلوگیری نمایید.

چگونه انکرتکست مناسب انتخاب کنیم؟

باید توجه داشته باشید که برای انتخاب اتنکرتکست مرتبط و مناسب عوامل بسیار زیادی وجود دارد که در ادامه مطلب این عوامل به طور کامل شرح داده شده است.

انتخاب انکرتکست

آموزش انتخاب انکرتکست

یک جریان طبیعی ایجاد کنید

هنگام ایجاد لینک باید توجه داشته باشید که انکرتکست شما به خوبی با بقیه متن مطابقت دارند، به طوری که اگر در تلاش برای فشرده کردن یک لینک در یک جمله هستید، لینک احتمالاً به آنجا تعلق ندارد و بهتر است آن را در جای دیگری قرار دهید و از غیرطبیعی و دشوار کردن متن محتوای خود خودداری کنید.

کاربران وب سایت را فریب ندهید

یکی از مهم ترین عامل‌هایی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در هنگام لینک دادن به هیچ عنوان خوانندگان و کاربران وب سایت خود را فریب ندهید، با استفاده از انکرتکست نامربوط نه تنها می‌توانید گوگل را گمراه کنید بلکه در اکثر مواقع نرخ پرچ صفحه شما نیز افزایش می‌یابد؛ باید توجه داشته باشید به انجام این کار سئوی کلاه سیاه می‌گویند.

مشخص کنید که متن لینک قابل کلیک است

یکی دیگر از نکات بسیار مهم و قابل توجه، مشخص کردن لینک درون متن است. باید توجه داشته باشید که انکر تکست شما بعد از اینکه به آن لینک داده شد باید با بقیه محتوا تفاوت داشته باد که معمولا برای انجام این کار از رنگ های نسبتا قابل توجه برای لینک دادن استفاده می‌شود.

باید توجه داشته باشید که برای مشخص کردن لینک قابل کلیک خود رنگ و سبک لینک وب سایت خود را از طریق HTML یا CSS  تغییر دهید.

متن قابل کلیک

قابل کلیک بودن انکرتکست

سوالات متداول انکرتکست چیست؟

 1. نکات مهم در هنگام انتخاب انکرتکست چه می‌باشد؟
  همانطور که اشاره شد انتخاب انکر تکست مرتبط از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد، بنابراین قبل از انتخاب این متن باید به نکاتی توجه داشته باشید که این نکات شامل انتخاب انکرتکست مختصر و مربوط بودن انکرتکست به صفحه لینک داده شده می‌‌باشد.
 2. انکرتکست چگونه بر سئو سایت تاثیر می گذارد؟
  گوگل همیشه از انکرتکست برای دانستن اینکه صفحات وب در مورد چیست استفاده می کند، بنابراین می تواند آنها را برای کلمات کلیدی مناسب رتبه بندی نماید.
 3. نحوه انتخاب انکرتکست مرتبط  و مناسب چگونه می‌باشد؟
  به طور کلی برای انتخاب یک انکرتکست مناسب نکات بسیار زیادی وجود دارد که می‌تواند در این امر تاثیر گذار باشند، معملولا این عوامل شامل مواردی همچون انتخاب انکر تکست مربوط به کلمه کلیدی، جلوگیری از ایجاد انکرتکست تکراری در صفحات مختلف وب سایت، استفاده بهینه از انکرتکست و … هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهپروژه هامحصولاتتماس با ما