اینستاگرام چیست

معرفی اینستاگرام

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی گسترده می باشد که از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، محبوبیت این شبکه اجتماعی به حدی بالا رفته که تا اواسط سال 2015 بیش از 400 میلیون کاربر از امکانات آن استفاده می نمایند.

جالب است بدانید که در سال 2012 شرکت فیس بوک این شبکه را خریداری کرد و به اصطلاح مادر آن شد.

از آن زمان تا کنون رشد این شبکه از خود فیس بوک بیشتر بوده است و همچنان تعداد کاربران آن روز به روز افزایش می یابد.

این نرم افزار رایگان در حال حاضر برای تمامی سیستم عامل های موبایلی در دسترس است و تنها برای سیستم عامل ویندوز منتشر نشده است . نکته دیگر این است که بر خلاف فیس بوک ، توییتر، فلیکر و … این شبکه در ایران فیلتر نیست ولی فیلترینگ هوشمند برای اولین بار بر روی این شبکه اجرا شد . اینستاگرام در حال حاضر پذیرای بیش از دو میلیون ایرانی در خود است که این تعداد نیز با سرعت در حال افزایش می باشد. شاید اگر اینستاگرام نیز همانند پیامرسان واتس اَپ با گوگل قرداد رسمی برای “نرم افزار ضروری بودن” داشت و در تمامی نسخه های اندروید گوگل به صورت پیش فرض نصب می شد ، تقریبا کاربران آن 2 برابر الان می بود .

در ادامه به معرفی و آموزش این پیام رسان نوین می پردازیم.

آموزش راه اندازی و کار با اینستاگرام

در ابتدا لازم می دانم عرض کنم نگارش این مقاله بر روی نسخه اندروید این نرم افزار انجام شده و ممکن است تفاوت هایی بسیار اندکی با نسخه های ویندوز فون و آی او اس داشته باشد.

آموزش کار با اینستاگرام

ساختن حساب در اینستاگرام

برای ساختن حساب در اینستاگرام باید ابتدا نرم افزار آن را برای سیستم عامل مورد نظر خود دانلود کنید.

برای این منظور اگر گوشی شما android  می باشد می بایست از طریق play store یا بازار و اگر گوشی شما apple می باشد باید از طریق app store آن را دانلود نمایید.

سپس نرم افزار را اجرا کنید  ، حالا در قسمت sign up ایمیل خود را وارد کرده و وارد قسمت فرم ثبت نام شوید و یا از قسمت Log in  وارد حساب کاربری شوید. در حال حاضر اینستاگرام برای ساخت یک حساب تاییدیه ایمیل نمی خواهد ولی در ادامه و تکمیل مشخصات پیج به شما اخطار تایید ایمیل می دهد. پس در وارد کردن ایمیل خود دقت کنید که اشتباهی رخ ندهد . همچنین برای وارد کردن شماره موبایل هم به این مهم توجه کنید. در صورت فراموشی رمز عبور ، از قسمت Log in ، روبرو بخش وارد کردن رمز بر روی گزینه Forget یا همان فراموشی کلیک نمایید تا راه های بازیابی رمز برای شما نمایان شود . روش های بازیابی رمز شامل : وارد کردن ایمیل و فرستادن رمز شما به ایمیلی که در مراحل ثبت نام وارد کردید یا از طریق شماره موبایل و دریافت اس ام اس در گوشی خود و در آخر روشی که از همه ساده تر است شناسایی حساب فیس بوک شما می باشد . تنها کافیست گوشی خود را با فیس بوک از طریق نرم افزار آن سینک یا همگام سازی کنید و پس از هر مورد فراموشی رمز با زدن بر روی آن رمز جدید خود را وارد کنید .

نکته ای که نباید فراموش کنید این است که تمامی اطلاعات خود را به صورت درست و کاملا واقعی وارد کنید تا در صورت مشکل به سرعت بتوانید صفحه خود را دوباره بدست آورید .

طریقه بازیابی حساب را در زیر مشاهده می کنید …

پس از انجام این مراحل و login  نمودن شما وارد حساب کاربری خود در اینستاگرام می شوید.

زمانی که وارد حساب کاربری خود شدید در بالا سمت چپ لوگو اینستاگرام و در سمت راست لوگو بخش دایرکت یا پیام مستقیم به یک یا چند شخص را می بینید. در قسمت پایین تر بخش Suggestions for you را می بینید که به معنای پیشنهاد های شما برای فالو(دنبال کرد) دیگران است که ممکن است بر اساس منطقه ، دوستان مشترک و یا فعالیت دیگران بر آن پیج باشد و یا ممکن است بر اساس اشخاص معروف و صفحات رسمی پر شده باشد. اگر بر روی View all بزنید فهرست کامل اشخاص یا عکس های آن ها برای شما نمایان خواهد شد . این لیست به زودی با فعالیت شما در شبکه از بین می رود.   در ادامه هم می توانید عکس هایی که دیگران در اینستاگرام گذاشته اند را مشاهده کنید .

در قسمت جست و جو ، می توانید بر روی گزینه Search زده و پیج ، تگ و یا مکان مورد علاقه خود را بیابید . در پایین دو گزینه Photo و People را مشاهده می کنید که به ترتیب عکس های لایک شده و یا گذاشته شده دوستان مشترک شما در اینستاگرام و کسانی که شاید شما بر اساس دوستان مشترک و افراد معروف بشناسید ، در آنجا هست . برای جست و جوی اسم پیج مورد نظر باید دقیقا آدرس پیج را بنویسید . برای جست جو پیج از @ و برای جست و جوی تگ از # استفاده نکنید و خود کلمه یا حرف مورد نظر خود را تایپ کنید .

بعد از جست و جوی صفحه مورد نظر ، مواردی برای شما نمایان می شود که می توانید آن ها را مشاهده و فالو )دنبال( کنید . وجود تیک آبی در کنار آدرس یک صفحه نشانه رسمی بودن و حقیقی بودن آن پیج است که باعث می شود پیج اصلی )در این جا رونالدو( این پیج است نه پیج های دیگری که در جست و جو مشخص شده اند .

تیک آبی رنگ برای اولین بر روی شبکه اجتماعی فیس بوک راه اندازی شد و بعد از خریداری اینستاگرام توسط فیس بوک این امکان برای اینستاگرام هم فراهم شد .البته در اینستاگرام این موضوع همچنان کامل نیست و در حال تکمیل است .برای مثال بسیاری از پیج های افراد مشهور ایرانی در اینستاگرام رسمی و حقیقی هستند ولی هنوز برجسب تیک آبی نخورده اند و این نشانه تفلبی بودن پیج نیست. کافی است به فالوور های زیاد آن شخص توجه کنید و متوجه شوید که پیج اصلی فرد مورد نظر است .

قسمت بعدی بخش عکس است که فعلا از آن میگذریم . بخش بعدی قسمت Activity است که فعالیت پیج شما را نشان می دهد . این بخش از دو قسمت You و Following تشکیل شده است . قسمت اول فعالیت ها و کار های انجام شده بر پیج شماست و قسمت بعدی فعالیت کسانی است که شما آن ها را دنبال کرده اید .

در قسمت “شما” می توانید کسانی که شما را فالو )دنبال( کرده اند ، عکس های شما را لایک کرده اند و یا شما را در جایی منشن کرده باشند را ببینید.)با قسمت Mention  نیز در بخش اصطلاحات آشنا خواهید شد(

در قسمت فالووینگ)کسانی که شما آن ها را دنبال کردید(، می توانید ببینید که فالووینگ های شما عکس های چه عکسی را لایک کرده و زیر پست چه کسانی کامنت گذاشته اند .

اکنون می رسیم به قسمت اصلی منو یعنی صفحه خانگی و شخصی شما که صفحه پیج شما دیده می شود. بالا سمت چپ عکس پروفایل شما که از گالری / دوربین انتخاب کرده اید را میبینید ، در سمت راست سه بخش پست / فالوور / فالووینگ دیده می شود که تعداد هر کدام مشخص است.

زیر آن Edit Your Profile وجود دارد که می توانید اطلاعاتی که از قبل وارد کرده اید را ویرایش و یا حذف کنید . زیر آن قسمت بخش معرفی پیج شما یا Bio (Biography) است که می توانید چند سطری از خودتان بنویسید . قسمت آبی رنگ مربوط به سایت شما است اگر سایت و یا هر لینکی دارید می توانید آن از قسمت ویرایش پروفایل اضافه یا ویرایش کنید .

قسمت دوم صفحه از چهار شکل درست شده که اولی ، نمایش پنجره ای عکس ها و دومی نمایش سطری عکس هاست )در این نمایش تعداد لایک و کامنت ها مشخص است(

سومین بخش مکان یا Place نام دارد که مکان عکس های شما را روی نقشه گوگل نشان می دهد . در آخر اگر دوستان شما و یا حتی خود شما روی عکسی خودتان را به اصطلاح تگ کرده باشید در آن قسمت دیده میشود که Photo of You نام دارد .

برای هر پست چند مولفه وجود دارد . بالا سمت چپ اسم و عکس پروفایل پیج ، سمت چپ زمان گذاشتن عکس ، پایین عکس تعداد لایک ها و زیر لایک قسمت کامنت.

متن اولیه که هنگام گذاشتن تصویر می نویسید نظر یا همان کامنت محسوب نمی شود و با کامنت گذاشتن دیگران پایین نمی رود بلکه توضیح و یا متن اصلی آن تصویر محسوب می شود.

آموزش گذاشتن عکس و ویرایش آن بین پنج منو پایینی اینستاگرام وسطی لوگو دوربین اینستاگرام است که برای گذاشتن عکس باید بر روی آن بزنید . همان طور که در عکس ها می بینید بعد از زدن بر روی لوگو دوربین سه گزینه دیگر به نام های Gallery و Photo و Video می بینید که به ترتیب ، انتخاب عکس از گالری موبایل شما ، عکس فوری )عکس از دوربین( و ویدیو است. برای مثال ما بر روی گزینه انتخاب عکس از گالری زده ایم و پس از انتخاب عکس وارد بخش بعدی می شوید . در قسمت بعدی می توانید عکس را ویرایش کنید . در بخش زیرین لیست فیلتر هاست که معمولا در هر آپدیت اینستاگرام به تعداد این فیلتر ها افزوده می شود . در بالای فیلتر ها می توانید روشنایی و تنظیمات دیگری مانند تغییر زاویه روشنایی در وسط تصویر افزایش چگالی عکس و … را تغییر دهید که کار کردن با آن بسیار ساده است . بعد از ویرایش عکس بر روی فلش آبی بالای تصویر زده و به مرحله بعدی بروید … در قسمت بعدی باید متنی زیر عکس اضافه کنید که عملی اختیاری است . با زدن بر روی عکس هم می توانید خود را را درسایز بزرگتر نکاه کنید .

زیر قسمت نوشتن گزینه Tag People دیده می شود که می توانید دوستان خود را روی عکس به اصطلاح تگ کنید . برای مثال شما همراه با دوستانتان عکسی گرفته اید و می خواهید آن را به اشتراک بگذارید حال با گزینه تگ می توانید پیج یا صفحه دوستانتان را روی عکس مشخص کنید . ما در این جا پیج خودمان یعنی LCBog.in روی لوگو سایت تگ کرده ایم . زیر گزینه تگ می توانید مکانی که عکس در آنجا گرفته شده است را وارد کنید . زیر همه قسمت ها بخش دیگری به نام Share را می بینید که می توانید پست خود را به صورت مستقیم در شبکه های اجتماعی دیگر به اشتراک بگذارید که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهیم شد .

اگر دقت کرده باشید تمامی این امکانات زیر بخش Followers است یعنی همه این تنظیمات برای فالوور های شما است و اگر می خواهد عکس را برای فرد خاصی ارسال کنید که تنها آن شخص عکس را ببیند باید بر روی گزینه Direct یا مستقیم بزنید . از طریق دایرکت عکس را تنها می توانید برای کسانی بفرستید که قبلا آن ها را فالو کرده باشید .

برای ارسال دایرکت باید از قسمت To نام )اسم پیج( شخص مورد نظر را جست و جو کنید و پس از انتخاب عکس را ارسال کنید . در ضمن پس از ارسال عکس در دایرکت می توانید زیر آن با فرد مورد نظر گفت گویی هم داشته باشید .

نکته دیگری که در عکس وجود دارد وجود # یا هشتگ است . بعد از هشتگ ها می توانید حرفی را بنویسید که در شبکه ثبت شود

وقتی روی آن بزنید می توانید عکس های دیگری را که بقیه مردم با این هشتگ گذاشته اند را می توانید ببینید . در اصل هشتگ ها برای ارتباط میان مردم و عکس هایشان در نظر گرفته شده است که مختص به اینستاگرام هم نمی شود در همه شبکه های اجتماعی از هشتگ ها استفاده می شود .

زمانی که کسی شما را روی عکس تگ می کند می توانید با زدن بر روی تگ روی عکس وارد بخش تنظیمات تگ شوید که با دو گزینه Show in my profile و Hide from my profile روبرو می شوید که بر اساس آن گزینه اول نمایش در بخش عکس های شما (photo of you) است و دومی عدم نمایش در بخش عکس های شما است.

نکته دیگر منشن کردن در زیر پست است که به اشتباه بعضی ها به آن تگ می گویند .

زمانی که کسی زیر پست خود اسم پیج شما را با @ می نویسند ، بقیه با زدن بر روی اسم شما مستقیما وارد پیج شما می شوند که به این حرکت منشن کردن می گویند .حالا می تواند به صورت مستقیم در متن زیر عکس باشد ) که بیشتر برای تبلیغات به کار می رود ( و یا کسی شما را زیر یک پست در قسمت کامنت منشن میکند .

به پایان بخش آموزشی رسیدیم تا به اینجا یاد گرفتید که وارد اینستاگرام شده و پست بگذارید، دیگران را فالو کنید و از هشتگ و منشن استفاده کنید.

در بخش بعدی آموزش تخصصی تری خواهیم داشت .

مخفف عبارت : F4F Follow For Follow است که کاربرانی که از این هشتگ و یا اصطلاح استفاده می کنند از این قانون پیروی می کنند که هر کسی آن ها را فالو کرد ، آن ها هم آن را فالو می کنند .

L4L: مخفف عبارت Like For Like است یعنی اینکه لایک بکن تا من هم لایک بکنم . البته در هشتگ ها عبارت های دیگری مانند 25 Like و یا هر عددی دیده می شود که یعنی شما چند عکس من را لایک کن تا منم عکس های شما را لایک کنم .

S4S: مخفف عبارت Shout For Shout است که برای تبادل انجام می شود یعنی از صفحه کسی اسکرین شات گرفته و در پیج خود گذاشته تا همان شخص هم همین کار را انجام دهد . این کار برای تبادل فالوور ها انجام می شود .

Follow Back:  همان طور که از اسمش پیداست زمانی که کسی شما را فالو کرده و شما آن را فالو نکرده اید به شما می گوید فالو بک و یا به اصطلاح بک بده ، یعنی تو هم آن را فالو کن .

Spam4Spam : بعضی ها به این مورد C4C (Comment For Comment) هم می گویند. این روشی برای بالا بردن کامنت هاست ، شما زیر پست کسی چندین کامنت الکی )مثلا نقطه( می گذارید و او هم زیر پست شما همین عمل را انجام میدهد . بیشتر این روش به درد کسانی می خورد که ریپورت شده اند.

Block: برای بلاک کردن کسی در اینستاگرام زمانی که در پیج آن هستید از قسمت بالا سمت چپ می توانید بر روی Block user بزنید تا بلاک شود . وقتی کسی را بلاک کنید دیگر نمی تواند پیج شما را ببیند .

Report:  با ریپورت کردن کسی به اینستاگرام اخطاری دادید که این شخص فعالیت غیر مجازی دارد . زمانی که تعداد ریپورت های کسی 1.5 برابر فالور های آن شود پیج توسط اینستاگرام بسته می شود ولی مردم با گذاشتن کامنت در پست های شخص ریپورت شده می توانند ریپورت را غیر فعال کنند، وهر کامنت سه ریپورت را از بین می برد.

اصطلاحات رایج

مقدمه حتما شما هم بعد از کمی گشت و گذار در اینستاگرام و دیدن فالوور و لایک های دیگران به فکر این افتاده اید که ما چرا فالوور و لایک بالا نداشته باشیم …. قصه از این قرار است که داشتن فالوور و لایک در اینستاگرام به محبوبیت شما بستگی دارد مثلا زمانی که پیج یک بازیگر را مشاهده می کنید قطعا با دیدن فالوور های آن پی به محبوبیت آن بازیگر در اینستاگرام خواهید برد.

خب حالا که ما نه بازیگر هستیم نه یک فرد مشهور و معروف باید چکار کنیم؟

فالو کردن دوستان و افراد فعال در اینستاگرام اولین کاری که در اینستاگرام باید بکنید که صد در صد آن ها هم چون شما را می شناسند ، شما را فالو خواهند کرد. به این شکل فالوور های اولیه شما از دوستان و آشنایانتان تشکیل شد. افراد فعال در اینجا کسانی هستند که وقتی شما آن ها را فالو کردید آن ها هم همین عمل را تکرار کنند.

همان طور که در بخش اصطلاحات گفته شد، اگر به دنبال چنین افرادی می گردید باید از این راه ها اقدام کنید :

  1. زمانی کسی برای مثال 2420 فالوور دارد و 2440 نفر را فالو کرده می توانید نتیجه بگیرید پس این شخص کسی است که از قانون F4F پیروی می کند ، حال می توانید آن را فالو کرده و منتظر فالو کردن از او باشید .
  2. استفاده از هشتگ ها فالو ، که بیشتر به صورت #F4F , #Follow4Follow , #FollowForFollow , #Follower , #Followme هستند . البته سایت ها و نرم افزار های زیادی هستند که مجموعه ای از این آرشیو تگ ها را در اختیار شما قرار می دهند تا به راحتی آن ها را کپی کرده و به فالو کردنتان برسید .
  3. گذاشتن عکس های اختصاصی خودتان و یا عکس های کمیاب مردم همیشه به دنبال چیز های تازه می گردند و وقتی که شما عکس هایی که خودتان میگیرید را در پیج بگذارید مردم بیشتر علاقه به فالو کردن پیج شما دارند تا وقتی که والپیپر و عکس های آماده دیگران در پیج بگذارید .
  4. فعالیت و اظهار نظر کردن در پیج های بزرگ برای مثال وقتی شما زیر پست یک خواننده معرف که فالوور زیادی دارد کامنتی بگذارید ، باعث می شود که نام شما زیر پست ثبت شده و تا زمانی که کسی دیگر کامنت نذاشته شما روی صفحه اصلی کامنت ها باشید که این خود می تواند )گاهی( باعث دیده شدن و جذب فالوور باشد .

بالا بردن لایک و فالوور

این نکته که شاید همیشه عملی نباشد و جواب ندهد ، که پیج افراد مشهور و معروف همیشه پر از فالوور و کاربر است که هر لحظه پست های آنان را لایک کرده و کامنت می گذارند . بعضی ها هم که پیج های طرفداری یا به اصطلاح فن پیج دارند برای معرفی کردن پیج خودشان کسانی که فرد معروف را فالو می کنند را فالو می کنند . شاید یکم مفهوم جمله سخت باشد ولی با یک مثال این موضوع را شرح می دهم . در حال حاضر که این کتاب نوشته می شود “جاستین بیبر” خواننده آمریکایی در اینستاگرام 31.3 میلیون فالوور و “سلنا گومز” خواننده و مدل آمریکایی 35.4 میلیون فالوور دارد . وقتی شما آن ها را فالو کنید اسم شما در بین این 30 میلیون و … فالوور به عنوان فالوور جدید ثبت می شود ، پس فن پیج ها و افرادی که به دنبال دوستانی با سلیقه های مشترک می گردد شما را فالو می کنند . حالا فالو کنید ….آنفالو ….فالو کنید ….آنفالو )می توانید روی همه سلبریتی های معروف امتحان کنید( باز هم می گویم این روش هیچ روش 100 % و )علمی!( نیست اما جواب خوبی می دهد.

یک نکته جالب

برای مدیریت فالوور ها و فالووینگ ها باید از یک اپلیکیشن رایگان به نام InstaFollow استفاده کرد . لازم به ذکر است که این نرم افزار برای سیتسم عامل های اندروید و آی او اس در دسترس است . البته برای دیدن کسانی که شما را بلاک کرده اند باید نسخه کامل این نرم افزار را خریداری کنید . بنابر مسایلی نمی توانیم تصاویری از محیط نرم افزار را برای شما نشان دهیم ولی به طور کامل آن را بررسی خواهیم کرد .

تنها بخشی که در حال حاضر می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم ، بخش Non – Followers است . کسانی که شما آن ها را فالو کرده اید ولی آن ها شما را فالو نکرده اند در این قسمت مشخص است که می توانید آن ها را آنفالو کنید .

از آنجایی که در اینستاگرام شما بیشتر از 4500 نفر را نمی توانید فالو کنید لازم است که اگر می خواهید افراد بیشتری را فالو کنید ، باید کسانی که شما را فالو نکرده اند را آنفالو کنید .

همان طور که گفته شد این نرم افزار برای کسانی که از قانون F4F پیروی می کنند یک نرم افزار ایده آل است . نرم افزار های مشابه زیادی با نام های اینستافالو و … وجود دارند که همه عمل مشابه همین نرم افزار را دارند و تفاوت چندانی ندارند .

فالوور هایتان را مدیریت کنید بعد از اوج گرفتن و محبوبیت شبکه اجتماعی اینستاگرام ، اینستاگرام با پدیده ای به نام فالوور و لایک قلابی

طرف شد . فالوور های قلابی )فیک( دو حالت دارند :

  1. کسانی هستند که بیش تر 9 ماه وارد پیج خود نشده اند یا کلا نرم افزار اینستاگرام را از روی گوشی پاک کرده اند . این اشخاص که به طور کلی کاربران غیر فعال نامیده می شوند امکان دارند توسط شخص یا گروهی هدایت شوند یعنی نا خواسته یک سری آدم را فالو کنند . این سیسیتم ها که ما و عامه ی مردم از آن اطلاعی ندارند باعث می شود که بعضی ها بتوانند فالوور های پیجی را زیاد کنند .
  2. ساخت پیج های غیر حقیقی ، کاربران بالا کاربرانی واقعی بودنند که به پیجشان دیگر دسترسی نداشتند ولی این دسته کاربران ، کاربرانی هستند که وجود خارجی ندارند و توسط شخصی )احتمالا به وسیله یک نرم افزار اتوماتیک یا همچین چیزی( با اسم های متفاوت در اینستاگرام ساخته شده اند . این اکانت ها فاقد پست هستند )که البته در اواخر سال 2112 شاهد پیج های تقلبی بودیم که تنها یک عکس در پیج آن ها وجود داشت( و تنها فالووینگ های چشم گیری دارند …

نکته : در پایان سال 2012 اینستاگرام طی پیامی از کاربران خواست که یک فعالیتی در شبکه اینستاگرام انجام دهند تا پیج آنان پاک نشود . اینستاگرام در پایان سال 2012 ، بیش از 1 میلیون پیج را از شبکه حذف کرد که باعث کاهش چشم گیر فالوور ها در اینستاگرام شد . پیج خود اینستاگرام حدود 2 میلیون فالوور خود را از دست داد.

توصیه می شود اگر دیگر پیج خود را نمی خواهید و قصد حذف کردن آن را دارید به سایت اینستاگرام مراجعه کرده و در آن جا وارد حساب کاربری خود شده و کلا پیجتان رامسدود کنید . نرم افزار هایی مشابه همین کار را انجام می دهند ولی باز پیج شما وجود دارد ولی همه عکس های شما حذف می شود ، که بهتر است از همان سایت اینستاگرام این کار را انجام دهید .

به هر حال هنوز هم فالوور های تقلبی در بسیاری از پیج ها و سایت ها به فروش می رسد که تنها در ظاهر فالوور های زیادی هستند ولی بعد از گذاشتن پست هیچکدام از آن ها نمی توانند عکس های شما را لایک کنند چون ، دیگر در اینستاگرام نیستند و اصلا وجود نداشته اند !

Fake Follower

چند سال پیش وقتی که تعداد خوانندگان روز به روز بیشتر می شد حتما این جمله را شنیده اید که می گفتند : این روزا هر کی با مامان باباش قهر می کنه میاد خواننده میشه !!! حال این قضیه بر روی اینستاگرام هم صدق می کند . بعد روی کار آمدن چندین پیج طنز در اینستاگرام ، به دلیل تازه بودن ایده مورد توجه کاربران قرار گرفت و فالوور های زیادی را گرفتند بعد از آن پیج هایی که متن های غمگین ، متن های خنده دار و جوک و ین جور چیزا می نوشتند در اینستاگرام خودنمایی کردند . این پیج ها عموما فالوور های بسیار زیادی داشتند و تا همین چند وقت هم بیشترین فالوور ها را در ایران داشتند . بعد از این جور پیج ها تلفیق عکس و متن مد شد که هنوز که هنوز است این پیج ها در حال ساخته شدن هستند .

ماجرا از این جا شروع شد که صاحبان این پیج ها توانستند از اینستاگرام پول در بیاورند . آن ها با گذاشتن تبلیغ برای پیج های دیگر برای ساعتی از آن ها پول گرفتند و این باعث تحولی در اینستاگرام شد . هدف اصلی اینستاگرام تغییر کرد و اینستاگرام پر از پیج های شبیه هم شد که تنها هدف آنان کسب درآمد بود . بد تر از این کار صاحبان این پیج ها بود که به یک پیج قانع نبودند برای توسعه درآمد های خود چندین پیج با محوریت موضوع خنده و متن درست کردند . پیج های دیگر خود را در پیج اصلیشانتبلیغ کرده و پیج های دیگرشان را هم غولی کردند! و این گونه بود که اینستاگرام منبع درآمد برای زرنگ های این کار شد . در حال حاضر که اینستاگرام بیش از 1.5 میلیون کاربر ایرانی دارد این پیج ها با هدف کسب درآمد مردم را بین پیج های خود میگردانند .

1.4 میلیون و … توپ را از زمین پیج های دیگر پس بگیرند و خوشبختانه چند ماهی هست که بازیگران ایرانی توانستند با 1.2

عنوان بزرگ ترین پیج ایرانی را مال خود کنند . تا قبل از آن این پیج ها با تبلغیات بزرگ ترین پیج ایرانی و … کلی پول به جیب

بزنند .

کسب و کار در اینستاگرام

بارکد نرم افزار های معرفی شده ، نسخه اندروید نرم افزار ها هستند نرم افزار هایی که در اینستاگرام به کمک شما می آیند

i Getter Android / IOS

پلاگین iGetter for Instagram Pro به شما عزیزان کمک می کند تا به آسانی فیلم ها و عکس های خود را از شبکه اجتماعی اینستاگرام دانلود کرده و آن ها را به راحتی تماشا نمایید. علاوه بر این این برنامه به شما اجازه می دهد تا ویدیوهای اینستاگرام را به صورت کاملا آنلاین مشاهده فرمایید. برای انجام این کار و شروع عملیات دانلود کافی است URL فیلم و یا عکس را در این برنامه کپی نموده و سپس دانلود عکس و فیلم را آغاز کنید. از این پس دیگر لازم نیست نگران دانلود فایل های ویدیویی و تصویری باشید. همچنین شایان توجه بوده که رابط

کاربری این برنامه فوق العاده زیبا و شیک می باشد . No Crop Android / IOS

یک برنامه کاربردی و جامع برای تغییر سایز و حجم عکس برای قرار دادن آن در شبکه اجتماعی اینستاگرام می باشد. با استفاده از این نرم افزار کاربردی می توانید عکس های خود رابه صورت کامل و به صورت فول اسکرین آپلود نموده و سپس در صفحه اصلی اینستاگرام خود قرار دهید و عکس پروفایل خود را به صورت کامل مشاهده فرمایید. این برنامه از بیش از 111 قالب و کلاژ پشتیبانی نموده که می توانید برای ویرایش تصاویر از ان ها نیز استفاده کنید. رابط کاربری این برنامه فوق العاده زیبا و شیک می باشد . No Crop Video Android / IOS

یک برنامه ویرایش ویدیو برای اینستاگرام است که قابلیت استفاده از موسیقی را داشته و با استفاده از آن میتوانید هم بر روی تصویر و هم ویدیو تغییر ایجاد کنید. این برنامه حاشیهای سفید به دور عکس و کلیپ قرار میدهد تا در قاب اینستاگرام جا شوند . Pic Collage Android / IOS

برنامه Pic Collage به شما امکان میدهد تا با استفاده از تصاویر، برچسبها، متن و قابهای متنوع کلاژهای شگفتانگیزی بسازید. وقتی که نتیجه کارتان آماده شد میتوانید آن را از طریق فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و یا ایمیل به اشتراک بگذارید. این برنامه توسط بیش از 01 میلیون کاربر دانلود شده است .

برای خرید لایک اینستاگرام به اینجا مراجعه کنید.

آموزش پست گذاشتن در اینستاگرام

 

در نوار ابزار پایین صفحه دکمه وسط مربوط به شروع عکاسی و یا فیلم برداری برای به اشتراک گذاری است.

با لمس آن اپلیکیشن دوربین اینستاگرام اجرا شده و می توانید عکس بگیرید. همچنین با فشردن دکمه به شکل قاب تصویر میتوانید تصاویری را که قبلا گرفته اید، از گالری وارد کنید و همچنین از دکمه های بالای صفحه برای سوییچ بین دوربین های جلو و عقب، فعال کردن فلش و خطوط راهنما استفاده کنید.

وقتی عکس مورد نظرتان را گرفتید وارد صفحه افکت ها می شوید و می توانید در پایین صفحه افکت مورد نظرتان را انتخاب کنید و از دکمه های بالای صفحه برای افزودن قاب، قابلیت Tilt-Shift، چرخاندن تصویر و… استفاده کنید.
همچنین با فشردن دکمه دوربین فیلم برداری تا 16 ثانیه به صورت مداوم فیلم برداری کنید و یا چندین قطعه را به هم بچسبانید.

ویدئوها را هم می توانید مانند تصاویر با افکت های خاصی زیباتر کنید.
در صفحه بعد می توانید توضیحی برای تصویرتان بنویسید.
در آخر هم می توانید با کلیک روی تیک بالای صفحه عکس را به اشتراک بگذارید.

امیدوارم لحظات خوبی در اینستا داشته باشید

اینستاگرام چیست

آموزش اینستاگرام
کاربرد اینستاگرام در سئو

اگر سئوالی داشتید از قسمت پایین همین صفحه استفاده کنید و یا با آدرس https://www.instagram.com/mohammad.nz50 در ارتباط باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهپروژه هامحصولاتتماس با ما